Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Fond Wine Management nakupuje

1. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  787 x

Investiční fond Wine Management nadále zvyšuje hodnotu svého portfolia vzácných lahví vína a whisky. Ve druhém kvartálu se mu podařilo získat jeden exemplář whisky z prestižní edice vyrobené k oslavám výročí panování Alžběty II. To přispělo k dalšímu zhodnocení aktiv fondu, která ve druhém čtvrtletí vzrostla o 2,7 %. Za téměř čtyři roky od založení fondu šla jejich hodnota nahoru o celkových 43,61 %.

Royal Salute je nejluxusnější značka blendované skotské whisky, která vznikla jako projev úcty britské královně Alžbětě II. při příležitosti korunovace v roce 1953. K sedmdesátému výročí jejího panování byla vydána edice Royal Salute Platinum Jubilee o 147 lahvích, přičemž jedinou lahev pro český trh získal Wine Management za cenu 469 369 korun.

Jako vzdání holdu sedmi dekádám na trůně Royal Salute přebírá motivy sedmi ikonických broží z královnina šatníku. Design těchto šperků je vygravírovaný na sedm různých karaf a jejich kazet. Samotný obsah představuje speciálně namíchaný a důmyslně vyvážený blend dozrávající více než dva roky v sudech po Tawny Port, víně podávaném během korunovačního banketu v roce 1953. „Právě takové příběhy dělají z whisky investici plnou emocí, tak odlišnou od chladných akcií či podílových fondů,“ říká Martin Kovář, spoluzakladatel fondu Wine Management.

Oblast Speyside – pokladnice Skotska

Mezi další unikáty, které nově mohou akcionáři spoluvlastnit prostřednictvím fondu, patří několik lahví z edice Secret Speyside, což je jedna z nejprestižnějších sbírek single malt whisky. Konkrétně se jedná o kousky z palíren Longmorn a Caperdonich.

„Caperdonich má velký investiční potenciál díky tomu, že se jedná o zaniklou palírnu. V roce 2002 ukončila provoz a o devět let později byla rozebrána. Žádnou další whisky už nevyprodukuje, tudíž je o ni mezi sběrateli a znalci velký zájem,“ říká Zdenek Kortiš, poradce Wine Management pro stařené destiláty.

Během druhého kvartálu fond zakoupil rovněž 1 609 lahví vína. Na konci června tak držel 27 942 lahví vína, přičemž celá kolekce vín měla hodnotu 225 milionů korun. Portfolio lahví whisky, které je oceňováno jednou za rok, bylo na konci roku 2021 oceněno na více než 16 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist