Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Mezinárodní pozornost si získala produkci tradičních čínských destilátů společnosti Fenjiu Group

3. říjen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1827 x

Společnost Fenjiu Group 28. září uspořádala výroční slavnostní ceremoniál ve Fenyangu v provincii Shanxi. Tisíce diváků se shromáždily, aby se staly svědky slavnostního oznámkování letošní várky čerstvě uvařené první kádě pyré fenjiu, vysoce kvalitního alkoholu bajjia, tedy tradičního čínského alkoholového produktu skupiny Fenjiu.

Mezinárodní pozornost si získala produkci tradičních čínských destilátů společnosti Fenjiu GroupMezinárodní pozornost si získala produkci tradičních čínských destilátů společnosti Fenjiu Group

Jako součást otevření světové výstavy kultury vína v Shanxi 2017 byl tento slavnostní ceremoniál vrcholným bodem této mezinárodní výměnné akce.

První várka 100 džbánů z limitované edice pyré fenjiu z roku 2017 byla umístěna ve speciálních výstavních prostorách, které jsou nazývány stěnou 100 vín, kde byly nabízeny ke koupi. Na každém džbánu s alkoholem byla vygravírována jedinečná věta nebo čínské přísloví. Tyto byly pečlivě vybrány porotou z mnoha návrhů, které zaslaly online desítky tisíc znalců fenjiu. Každá věta vyjadřovala výrok nebo prohlášení o hlubokém významu. Celá šarže vína v omezené edici byla po této události rychle rozprodána.

Prodejní aukce je nejnapínavější částí ceremoniálu.

Desetilitrový džbán z první kádě puree fenjiu, původně vařeného v roce 1987, koupil známý čínský podnikatel Jin Zhiguo, předseda představenstva čínského operátora řetězce hypermarketů New Huadu Supercenter Co., Ltd., za rekordní cenu 3,20 milionu juanů.

Džbán třicetiletého archivního destilátu představuje díky dlouhému procesu stárnutí extrémně vysokou kvalitu, vzácný je také z důvodu jeho nedostatku. Každý džbán z této várky je ze strany opatřen společným podpisem 110letého čínského mistra míchače Qina Hanzhanga, předsedy představenstva společnosti Fenjiu Group Li Qiuxi a generálního ředitele Tan Zhongbao. V důsledku je tento var považován za jediný, který byl společně ověřen několika předními autoritami tohoto odvětví.

Inaugurační světové výstavy kultury vína, kde se většina zasedání konala v prostorách skupiny Fenjiu, se zúčastnil téměř každý z výrobců čínské značky baijiu a výrobců tradičních lihovin. Zástupci společnosti Fenjiu Group a většiny výrobců bajjiu z celé Číny vyjádřili nadšení pro mezinárodní rozvoj a očekává se, že tato událost bude znamenat začátek přítomnosti a podpory čínského bajjiu na mezinárodních trzích.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist