Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Čtvrté Pivo na Náplavce

7. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  3788 x

V pátek 17. 6. od 14 do 22:00 a v sobotu 18. 6. od 10 do 22:00 přivítá náplavka pražského Rašínova nábřeží již čtvrtý ročník festivalu Pivo na Náplavce. Na 50 malých, mini a létajících (neboli kočovných) pivovarů přijede představit své nejlepší speciály, některé s sebou přivezou také vlastní limonády pro naše nejmenší nebo pro ty, kteří alkoholu neholdují.

PlakátPlakát

Jako každoročně bude mít festival i své vlastní pivo vyrobené vítězem hlasování návštěvníků o nejoblíbenější pivovar předchozího ročníku a pojmenované po jednom

z plaveckých stylů. Tentokrát půjde o světlou dvanáctku s názvem Vltavský kraul, byla vyrobena Sedlčanským pivovarem Krčín a bude jí připraveno 500 litrů.

Z gastronomie budete moci ochutnat např. rybí hranolky z třeboňských kaprů, husí speciality, raclette, Pivrncův hovězí chilli guláš, teplé i studené pastrami sendviče, slané palačinky, vynikající donuty nebo pivní zmrzlinu.

Nebude chybět ani tradiční bleší trh s pivními suvenýry, těšit se lze také na autogramiádu kreslíře Petra Urbana, duchovního otce věhlasného Rudy Pivrnce, autogramiádu Josefa Michovského, spoluautora novinky na knižním trhuPivovary Mělnicka“, tvůrci turistické hry Pivní stopou vám ukážou, že pít se dá nejen s mírou a rozumem, ale že se při něm můžete i lecčemu přiučit, a vůbec poprvé zde Pražanům bude představen unikátní chmelařský a pivovarnický betlém vytvořený řezbářem Liborem Daenemarkem a keramikem Jiřím Duchkem.

Samozřejmostí bude i hudební program, v rámci kterého vystoupí kapely Ting, So Fine, Velvet Underground revival, Shum Davar, The Documents, Delta Blues Jam, Jamie Marshall & Amplified Acoustic Band a DJ Kid Dynamite.

Vstup na akci bude zdarma, podmínkou degustace piv však bude koupě degustačního setu sestávajícího z festivalového skleněného džbánku, katalogu, propisky a pivního tácku. V nabídce bude i skleněný džbánek s logem festivalového piva Vltavský kraul.

Na festival bude navazovat farmářský trh „Náplavka“, který bude probíhat v sobotu od 8 do 14:00.

Přijďte ochutnat piva a limonády sládků z malých českých pivovarů a minipivovarů, zakousnout mnoho dobrot hodících se k pivu, zhodnotit šikovnost autorů pivovarnického betlému a třeba si i poslechnout příjemnou muziku.

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a místostarosty MČ Praha 2 Jana Korsesky.

Kompletní seznam zúčastněných pivovarů naleznete níže. Další informace na www.pivonanaplavce.cz a www.farmarsketrziste.cz

Facebooková událost www.facebook.com/events/1575103219474950/

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist