Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Ferdinand chutná i v Kanadě

4. leden 2017  České nápoje   komentáře (0)  2425 x

Benešovský pivovar Ferdinand prodá většinu roční produkce piva v Česku, ale pivo vyváží i do zahraničí, dokonce až za moře. Do benešovského pivovaru tak zavítala začátkem prosince návštěva až z Kanady – distributor Vladimír Hill, který žije ve Vancoveru v Britské Kolumbii, se svým obchodním partnerem Michalem Paprokem.

Vladimír Hill (vpravo) a Michal PaprokVladimír Hill (vpravo) a Michal Paprok

Vladimír Hill se tři roky snaží Kanaďanům ukázat, jak chutná skutečné pivo. Dováží do Vancoveru benešovskou dvanáctku, prozatím je k dostání v menších obchodech.

Podle něj není lehké se na tamním trhu prosadit kvůli monopolu. Benešovské pivo však prezentuje jako něco výjimečného, jako pivo s příběhem, které začal vařit arcivévoda před 120 lety. A jaký mají pohled Kanaďané na zlatavý mok? „Produkt prodává především obal, etiketa, mají také raději menší velikosti, než půllitry, a pivo podávají bez pěny a velmi studené, až přechlazené,“ popisuje.

Pivo z Benešova putuje do Kanady více než měsíc a etikety musí přeložit nejen do angličtiny, ale i francouzštiny. „Obecně české pivo má v Kanadě dobré jméno, a když děláme ochutnávku, zjišťujeme, že hodně lidí Českou republiku navštívilo, tak ho rádi vyzkouší, a dokonce i někteří vědí, že Františka Ferdinanda d´Este zastřelili v Sarajevu,“ říká Vladimír Hill, který má české kořeny. Pochází z Frýdku Místku a letošní Vánoce stráví v Česku.

A jak se dostal k prodeji piva z Benešova? „Je to asi tak deset patnáct let, kdy jsem byl v benešovském pivovaru na slavnostech. Chtěl jsem v Kanadě prodávat české pivo, ale nechtěl jsem velké nadnárodní společnosti. Benešov jsem si vybral, pivo mi chutná a je dělané poctivě,“ dodává Hill.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist