Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Ferdinand chutná i v Kanadě

4. leden 2017  České nápoje   komentáře (0)  2086 x

Benešovský pivovar Ferdinand prodá většinu roční produkce piva v Česku, ale pivo vyváží i do zahraničí, dokonce až za moře. Do benešovského pivovaru tak zavítala začátkem prosince návštěva až z Kanady – distributor Vladimír Hill, který žije ve Vancoveru v Britské Kolumbii, se svým obchodním partnerem Michalem Paprokem.

Vladimír Hill (vpravo) a Michal PaprokVladimír Hill (vpravo) a Michal Paprok

Vladimír Hill se tři roky snaží Kanaďanům ukázat, jak chutná skutečné pivo. Dováží do Vancoveru benešovskou dvanáctku, prozatím je k dostání v menších obchodech.

Podle něj není lehké se na tamním trhu prosadit kvůli monopolu. Benešovské pivo však prezentuje jako něco výjimečného, jako pivo s příběhem, které začal vařit arcivévoda před 120 lety. A jaký mají pohled Kanaďané na zlatavý mok? „Produkt prodává především obal, etiketa, mají také raději menší velikosti, než půllitry, a pivo podávají bez pěny a velmi studené, až přechlazené,“ popisuje.

Pivo z Benešova putuje do Kanady více než měsíc a etikety musí přeložit nejen do angličtiny, ale i francouzštiny. „Obecně české pivo má v Kanadě dobré jméno, a když děláme ochutnávku, zjišťujeme, že hodně lidí Českou republiku navštívilo, tak ho rádi vyzkouší, a dokonce i někteří vědí, že Františka Ferdinanda d´Este zastřelili v Sarajevu,“ říká Vladimír Hill, který má české kořeny. Pochází z Frýdku Místku a letošní Vánoce stráví v Česku.

A jak se dostal k prodeji piva z Benešova? „Je to asi tak deset patnáct let, kdy jsem byl v benešovském pivovaru na slavnostech. Chtěl jsem v Kanadě prodávat české pivo, ale nechtěl jsem velké nadnárodní společnosti. Benešov jsem si vybral, pivo mi chutná a je dělané poctivě,“ dodává Hill.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist