Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Jubilejní jehličnan zalit Šerákem

1. listopad 2016  České nápoje   komentáře (0)  1988 x

Hanušovičtí pivovarníci vysadili dalších 500 smrčků na hřebenech Jeseníků. Pivovarský les tak dnes má už 6000 stromků. Od jiných se ničím neliší a nenajdete tady ani okázalé tabule s logy sponzora. Pouze nenápadná dřevěná cedulka připomíná dobrou vůli a odhodlání hanušovických pivovarníků, kteří rok co rok vyrážejí s krumpáči a motykami na vrcholy Jeseníků, aby vysadili dalších 500 zelenáčů.

Jubilejní jehličnan zalit ŠerákemJubilejní jehličnan zalit Šerákem

„Náš letošní jubilant  dostal tu nejlepší závlahu a stejnou jsem si dopřáli i my. Práce v lese je náročná, ale šlo nám to dobře od ruky. Půda ještě není namrzlá a letos nám navíc přálo počasí. “ říká Radek Urban, jeden z pivovarnických sazečů.

Většinou se sadí smrky nebo buky do předem vyhloubených jam. Jde o chlapskou práci, o které rozhoduje nejen síla, ale především odhodlanost udělat dobrou věc. Zatímco jiným se v životě podaří zasadit strom třeba jeden, pivovarníci je počítají na stovky. Jejich aktivita je cenná nejen z pohledu ochrany životního prostředí. Jde o spontánní vyjádření zájmu o region i příklad společenské zodpovědnosti podniku.

Na svazích Červené hory (1333 m n.m.)vysadili pivovarníci svých prvních  250 stromků už před 12 lety. A od té doby spolupracují s Lesy ČR, konkrétně  lesní správou Loučná nad Desnou. Ve vyšších polohách a těžko dostupných terénech je omlazování porostů náročné, proto lesníci aktivitu  Holby vítají. Pomáhá zachovat kolorit krajiny a  udržet její přírodní rovnováhu. Děje se tak v rámci projektu Holba Jeseníkům. Jeho náplní je pomoc pivovaru při záchraně přírodního dědictví Jeseníků. Ekologických projektů realizuje Holba celou řadu. K těm nejvýznamnějším patří např. revitalizace pivovarských rybníků nebo podpora naučných stezek ve spolupráci s CHKO Jeseníky.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist