Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Jubilejní jehličnan zalit Šerákem

1. listopad 2016  České nápoje   komentáře (0)  1682 x

Hanušovičtí pivovarníci vysadili dalších 500 smrčků na hřebenech Jeseníků. Pivovarský les tak dnes má už 6000 stromků. Od jiných se ničím neliší a nenajdete tady ani okázalé tabule s logy sponzora. Pouze nenápadná dřevěná cedulka připomíná dobrou vůli a odhodlání hanušovických pivovarníků, kteří rok co rok vyrážejí s krumpáči a motykami na vrcholy Jeseníků, aby vysadili dalších 500 zelenáčů.

Jubilejní jehličnan zalit ŠerákemJubilejní jehličnan zalit Šerákem

„Náš letošní jubilant  dostal tu nejlepší závlahu a stejnou jsem si dopřáli i my. Práce v lese je náročná, ale šlo nám to dobře od ruky. Půda ještě není namrzlá a letos nám navíc přálo počasí. “ říká Radek Urban, jeden z pivovarnických sazečů.

Většinou se sadí smrky nebo buky do předem vyhloubených jam. Jde o chlapskou práci, o které rozhoduje nejen síla, ale především odhodlanost udělat dobrou věc. Zatímco jiným se v životě podaří zasadit strom třeba jeden, pivovarníci je počítají na stovky. Jejich aktivita je cenná nejen z pohledu ochrany životního prostředí. Jde o spontánní vyjádření zájmu o region i příklad společenské zodpovědnosti podniku.

Na svazích Červené hory (1333 m n.m.)vysadili pivovarníci svých prvních  250 stromků už před 12 lety. A od té doby spolupracují s Lesy ČR, konkrétně  lesní správou Loučná nad Desnou. Ve vyšších polohách a těžko dostupných terénech je omlazování porostů náročné, proto lesníci aktivitu  Holby vítají. Pomáhá zachovat kolorit krajiny a  udržet její přírodní rovnováhu. Děje se tak v rámci projektu Holba Jeseníkům. Jeho náplní je pomoc pivovaru při záchraně přírodního dědictví Jeseníků. Ekologických projektů realizuje Holba celou řadu. K těm nejvýznamnějším patří např. revitalizace pivovarských rybníků nebo podpora naučných stezek ve spolupráci s CHKO Jeseníky.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist