Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Kvalitně čepované pivo na netradičním výletu

31. červenec 2017  České nápoje   komentáře (0)  2846 x

Mnoha výletníkům se již přihodilo, že den nabitý zážitky skončil neslavně, když po náročném dni chtěli svlažit hrdlo dobře vychlazeným a profesionálně načepovaným pivem v oroseném půllitru a místo toho se jim dostalo zvětralé, teplé, nepitelné břečky od notně nesympatického chlapíka. Abyste vy podobným nepříjemnostem předešli, vytipovali jsme pro vás nejen zajímavá místa napříč republikou, která stojí za to navštívit, ale přidali jsme k nim také hospody, kde dostanete nejlepší plzeňské pivo v okolí zpod rukou těch nejšikovnějších výčepních, letošních finalistů soutěže Pilsner Urquell Master Bartender.

Kvalitně čepované pivo na netradičním výletuKvalitně čepované pivo na netradičním výletu

Poznejte krásy České země trochu jinak a propojte netradiční výlet po vlasti s nejlépe čepovaným pivem v okolí.

Vítkovice z ptačí perspektivy

Pokud budete mít cestu do Ostravy, zastavte se v nedalekých Vítkovicích a navštivte areál Dolních Vítkovic. Tento komplex každoročně hostí největší český hudební festival Colours of Ostrava, kterému svým industriálním géniem loci dodává jedinečnou atmosféru.  Od května je tu navíc možnost proletět se vrtulníkem a vidět tak celý komplex z ptačí perspektivy. Až vás prohlídka znaví a budete hledat místo, kde zahnat žízeň, zastavte se v nedaleké pivnici ASSEN. Tam máte jistotu, že dostanete nejlépe ošetřené a načepované pivo široko daleko.

VIDA! Brno

Brno, to není pouze šalina či vila Tugendhat. Nově otevřené vědecké centrum VIDA! je toho důkazem. Tohle zábavní vědecké centrum nabízí nespočet zážitků. Odpálit si vodíkovou raketu? Zmrazit vlastní stín nebo zažít zemětřesení? To vše návštěvníci zkusí na vlastní kůži. Výlet pak zakončete opět netradičně a zastavte se v brněnském irském baru The Erin´s Flag, tam si výčepní své pivo přímo hýčkají.

Za přírodou v Olomouci

Neseďte doma a vyjeďte do přírody. Nemáme však na mysli les či louku, ale botanickou zahradu v Olomouci. V této netradiční růžové zahradě je zábava pro dospělé i děti. Ty si mohou zahrát hru hledání pokladu, která je rozdělena pro předškoláky i pro starší, kteří již umí číst. Na dospělé pak čeká kulinářský zážitek nedaleko zahrady, v restauraci M trojka. Zajímavostí je, že zde čepuje pivo letošní finalistka soutěže o nejlepší výčepní plzeňského ležáku - Tereza Petřvalská, jedna z mála žen, která se bude v Plzni o titul Mastera Bartendera ucházet.

Praha pro milovníky komixů

Klasické pražské památky zná každý. Zkuste proto objevovat skrytá zákoutí a zajímavá kulturní místa, jakým je například Komiksové muzeum Káji Saudka. Muzeum se nachází v centru, a proto ho můžete zařadit do svého programu po památkách města Prahy. Vrcholem pražského výletu se může stát návštěva restaurace U Kruhu, kde se kvalitou čepovaného piva vyrovnají kultovním pražským pivnicím U Tygra či U Pinkasů.

Lázně Toušeň – fantastická koupačka ve středních Čechách

V horkých letních dnech je třeba se řádně osvěžit. Pokud vás nebaví přeplněná a přechlorovaná koupaliště a volíte raději přírodní nádrže, oceníte pískovny v Lázních Toušeň nedaleko Čelákovic. Dobrodružnější povahy se mohou vykoupat na zdymadlech s plavební komorou na Labi. Hledáte-li i jiné osvěžení, přijďte do Restaurace u Bohuslavů, kde na vás čeká nejlépe čepovaná plzeň v okolí.

Sedm zvonů Černé věže

Máte v úmyslu procestovat jižní Čechy? Tak to určitě nevynecháte České Budějovice. Nejlepší výhled na město se vám naskytne z Černé věže na náměstí Přemysla Otakara II. Kromě samotné prohlídky se dozvíte i zajímavé informace o tamních sedmi zvonech. Pokud se budete před prohlídkou téměř osmdesátimetrové věže potřebovat posilnit, zastavte se v blízké restauraci Plzeňka u Zelené ratolesti. Fantastickou plzeň vám tam naservíruje finalistka soutěže Pilsner Urquell Master Bartender.

Historický půvab Českého Krumlova

Český Krumlov je městem památek a bohatá kultura z něj navíc dělá jedno z nejkrásnějších měst České republiky. Určitě proto nevynechejte obnovený areál středověkých klášterů, workshopy v řemeslných dílnách či další kulturní akce. V blízkosti Minoritského kláštera se pak nachází Hostinec Depo, kde vám výčepní přinese perfektně ošetřený a profesionálně načepovaný plzeňský ležák, jeden z nejlepších v kraji.

136 schodů na Hýlačku

Jan Žižka z Trocnova, Husité, městské hradby. To jsou slova, které si nejspíše vybavíte ve spojení s městem Tábor. Věděli jste ale, že se zde nachází muzeum lega? To je určené pro malé i velké. Pokud jste však spíše fanda turistiky, popojeďte o kousek dál a zastavte se na nedalekém kopci Hýlačka, kde se nachází i zcela nová rozhledna. Na vrchol musíte vystoupat 136 schodů, ale námaha stojí za to. Svůj výlet můžete zakončit v Kozlovně U Františka nedaleko městského centra. Tam se o kvalitu čepovaného piva a dokonalý servis stará další z finalistů soutěže výčepních, to je zárukou nejchutnějšího piva široko daleko.

Z Varů do Kyselky po historické vlečce

Filmový festival v Karlových Varech je sice už minulostí, to ale není důvodem k tomu neudělat si do Karlových Varů výlet. Pokud však již samotné město dobře znáte, zajeďte o kousek dál do obce Kyselka. Tam vás každou prázdninovou sobotu dopraví historický vláček přímo z Karlových Varů. V Kyselce vás čeká kromě stálé expozice v Muzeu Mattoni výstava kostýmů ze seriálu Já, Mattoni. Od muzea pak vede stezka na znovuotevřenou rozhlednu Bučina. Když se pak po historické vlečce dopravíte zpět do Varů, bude vám nejvíc chutnat pivo v karlovarské hospodě Ventura Pub.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist