Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Na Pilsner Fest první říjnový den

25. srpen 2016  České nápoje   komentáře (0)  2305 x

První říjnový den se v areálu Plzeňského Prazdroje uskuteční tradiční Pilsner Fest. Připomene, že od uvaření první várky světoznámého plzeňského ležáku a zakladatele pivní kategorie „pils“ uplynulo už 174 let. Návštěvníci pivního festivalu se mohou těšit na plzeňský ležák v nefiltrované podobě, originální gastronomii a doprovodný program inspirovaný historií a výrobou věhlasného českého piva. Tu správnou narozeninovou atmosféru doplní i několik hudebních kapel.

Tradičním zazvoněním symbolicky ukončili uvaření jedinečné várky pro Pilsner FestTradičním zazvoněním symbolicky ukončili uvaření jedinečné várky pro Pilsner Fest

Oslava 174. výročí uvaření první várky plzeňského piva známá jako Pilsner Fest se uskuteční v sobotu 1. října v Plzni. Připomene důležitý okamžik, když 5. října roku 1842 uvařil sládek Josef Groll v plzeňském pivovaru historicky první várku zlatého ležáku, jenž si velmi rychle vydobyl slávu po celém světě. Narozeniny Pilsner Urquell budou výjimečné zejména nefiltrovaným plzeňským pivem na čepu, které se čepuje jen při zvláštních příležitostech. Nefiltrovaný ležák bude doplněn o kvalitní gastronomii a ukázku tradičních pivovarských řemesel. Návštěvníci se tak mohou těšit na jedinečný pivní zážitek, který jim přiblíží atmosféru prazdrojských sklepů a pivovaru před 174 lety. Celodenní program podpoří svým vystoupením také několik hudebních interpretů a kapel.

Na to, jaká hudba zpestří náladu na oslavě narozenin plzeňského ležáku, dohlíží už tradičně dramaturg Pavel Anděl. „Pilsner Fest je velmi speciální událostí, protože se nejedná o klasický hudební festival. Je to oslava výročí piva, které změnilo svět, a tak je třeba ty osobnosti a nástroje, které jeho narozeniny zpestří, vybírat velmi pečlivě,“ říká dramaturg. „Pro letošní zahájení Festu jsem zvolil tradiční českou kapelu Čechomor. Tu pak vystřídají třeba Chinaski, ležáku věrní Tata Bojs, anděly oceňovaná Bára Poláková nebo slovenský zpěvák Meky Žbirka. Kromě dvou hlavních pódií pak ožijí narozeninovou hudbou i některé pivní stany,“ dodává.

Oslava uvaření první várky piva Pilsner Urquell začne v sobotu 1. října na Pilsner Festu, avšak skončí až v listopadu. Na narozeninovou oslavu v Plzni totiž navážou ještě regionální oslavy ve vybraných českých a moravských městech. Plzeňská formanka Jana Šůsová totiž přiveze na tradičním povozu do některých pivnic a restaurací po ČR nefiltrovaný Pilsner Urquell ve stylových dřevěných sudech a za doprovodu plzeňských sládků a historické postavy Josefa Grolla je slavnostně narazí. Dobrou náladu do pivnic společně s tradičním plzeňským ležákem přinese také putovní dobová kapela a návštěvníci se mohou těšit i na prezentaci bednářského řemesla doplněnou soutěží ve skládání dubového soudku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist