Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Prazdroj testuje v Návštěvnickém centru

11. březen 2021  České nápoje   komentáře (0)  1310 x

Světoznámé Návštěvnické centrum v Plzeňském Prazdroji se dočasně přeměnilo na testovací středisko. V místě, kterým dříve prošlo až tisíc turistů denně, nyní pivovar testuje na koronavirus zhruba 300 zaměstnanců a dodavatelů za den. Díky preventivním opatřením se mu daří snižovat riziko nákazy na minimum.

Prazdroj testuje v Návštěvnickém centruPrazdroj testuje v Návštěvnickém centru

Od tohoto úterý návštěvnické centrum plzeňského pivovaru, které bývá standardně výchozím bodem turistických tras, začalo sloužit zcela novému účelu. Dvakrát týdně tu probíhá plošné testování zaměstnanců a dodavatelů Prazdroje. Kapacita centra dosahuje 100 lidí za hodinu. Vedle toho pivovar testuje své zaměstnance každý všední den také u závodní lékařky.

„K testování zaměstnanců jsme přistoupili proaktivně ještě před zavedením povinnosti vládou na konci února. Využíváme kapacity naší závodní lékařky a spolupracujeme také s poskytovatelem pracovně-lékařských služeb. Nejpozději do pátku 12. března by měli být otestování všichni naši zaměstnanci, kteří docházejí do práce a nemohou pracovat z domova. Testování se pak bude opakovat v pravidelných týdenních intervalech,“ říká Václav Švorc, zodpovědný za bezpečnost zaměstnanců Prazdroje.

Testování probíhá ve všech pivovarech Prazdroje. První testy už mají za sebou také lidé v Nošovicích, ve Velkých Popovicích a nebo na centrále společnosti v Praze „Už od loňského jara jsme maximálně snížili mobilitu a setkávání našich zaměstnanců. Lidé, jejichž charakter práce to umožňuje, pracují už rok z domova. Většina ale do práce musí docházet, jinak bychom nebyli schopní vařit a distribuovat pivo našim zákazníkům,“ dodává Václav Švorc.

V tomto týdnu bylo v plzeňském pivovaru zatím otestováno téměř 400 zaměstnanců a externistů, v Nošovicích pak 440. V každé z lokalit byly pozitivně otestovány pouze 2 osoby, celkem tedy 4. „Ihned nastoupili do domácí karantény, kontaktovali svého lékaře i hygienickou stanici a nyní čekají na potvrzovací výsledky PCR testů,“ doplňuje Václav Švorc.

Prazdroj ve všech svých pivovarech zavedl už od loňského jara přísná hygienická a bezpečnostní opatření s cílem ochránit své zaměstnance, kteří musejí chodit do práce. Platí povinnost nosit roušky a respirátory a pravidelně dochází k dezinfekci společných prostor. „A především jsme omezili kontakt lidí na pracovišti, jak jen to šlo. Třeba v šatnách nebo v jídelnách dochází ke střídání směn. U vchodu do výroby měříme všem příchozím teplotu. Díky těmto opatřením a disciplinovanosti našich zaměstnaců se nám daří snižovat riziko nákazy na minimum. A výsledky plošného testování jen potvrzují, že opatření máme nastavená správně,“ říká Václav Švorc.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist