Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

První pivovarský ples v Brně

16. únor 2023  České nápoje   komentáře (0)  374 x

V Brně se uskuteční 11. března historicky první pivovarský ples. Hostit ho bude Pivovarský dům Poupě v centru města. Za tancem, a hlavně na kus dobré řeči se na jednom místě sejdou sládci, štamgasti, provozovatelé restaurací a všichni milovníci zlatavého moku. Cílem akce je zahájit tradici setkávání v místě, které je historicky spojené jak s plesy, tak s tradicí a současností pivovarské výroby, říká iniciátor akce Marek Tichý z Pivovarského domu Poupě.

První pivovarský ples v BrněPrvní pivovarský ples v Brně

„Česká pivní kultura, která směřuje za zápisem do světového dědictví UNESCO, je spojená s pospolitostí, kterou chceme podtrhnout novou netradiční akcí a využít toho, že náš pivovar je spojený s velkým sálem, kde se historicky plesy dělaly. Chceme spojovat lidi, kteří by se jinak nepotkali. Ne každý štamgast má totiž možnost si povykládat se svým oblíbeným sládkem, i když jeho jméno samozřejmě zná,“ uvedl Tichý.

Pivovarský dům Poupě navazuje na tradici městského pivovaru, který stával na stejném místě. Na přelomu 18. a 19. století zde vařil pivo nejslavnější sládek české historie František Ondřej Poupě. Vaření piva se na stejné místo vrátilo až loni na podzim. Tradici vrátila život skupina investorů, kteří již dříve obnovili vaření piva v Dalešicích. Tamní pivovar známý z filmu Postřižiny už plesy a podobné akce hostil. „Nyní tento záměr chceme přenést do Brna ale v mnohem větším rozměru. Zvát budeme zástupce a sládky pivovarů z Brna i nejbližšího okolí. Chceme pomoci vytvářet pivovarskou kulturu,“ uvedl Tichý.

Jen v Brně samotném je podle dat Mendelovy univerzity v Brně 15 minipivovarů a jeden průmyslový. Na celé jižní Moravě je už téměř sedm desítek minipivovarů. „Naše akce má podtrhnout i význam tohoto oboru a bude otevřená i pro veřejnost. Vždyť většina Brňanů náš pivovar a sál nad ním zná ještě z doby, kdy se objekt jmenoval Dům stavbařů a chodilo se sem na plesy,“ uvedl Tichý.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist