Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Češi si kávu nejraději vychutnají doma

11. říjen 2019  České nápoje   komentáře (0)  817 x

Dobrou kávu si Češi dopřejí i několikrát za den, k pití tohoto nápoje je vedou nejrůznější příčiny. Těmi nejčastějšími jsou její jedinečná chuť, potřeba povzbuzení, ale také relax. Káva je zkrátka běžnou součástí dne českých kávičkářů. Bližší informace o tom, jaké druhy kávy Češi pijí a na jakých kávových nápojích si nejraději pochutnávají, přináší výzkum Nielsen Admosphere, kterého se zúčastnilo pět set respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu.

Češi si kávu nejraději vychutnají domaČeši si kávu nejraději vychutnají doma

Výsledky doplňují data z monitoringu reklamy Nielsen Admosphere v segmentu kávy, největším inzerentem je v posledním roce značka JACOBS.

Největším inzerentem v segmentu kávy byla v posledním roce značka JACOBS

Téměř polovina internetových Čechů si kávu dopřeje několikrát denně (49 %), častěji to uvádí dotazovaní starší 35 let. S odstupem pak pětina pije kávu jednou denně. 11 % respondentů si dá kávu několikrát za týden, vedle toho zhruba podobný počet uvádí, že kávu nepije vůbec (10 %). Obě tyto možnosti jsou příhodnější pro mladší skupiny dotazovaných ve věku 15-34 let.

Češi, kteří pijí kávu, si tento nápoj dopřávají převážně kvůli chuti (63 %), 43 % respondentů si pak kávu dává na povzbuzení, nebo když se potřebují soustředit – to uvádí spíše mladší respondenti mezi 15–34 lety. Někteří si ji dávají ze zvyku (42 %) – pro tuto možnost se vyslovili více muži – nebo mají pití tohoto nápoje spojeno s psychickou pohodou a relaxováním (42 %), což je naopak příhodnější pro ženy.

Češi si nejraději vychutnají svou oblíbenou kávu doma (60 %), uvedla to více než polovina dotázaných a jedná se spíše o kávičkáře ve věku 45 let a více. Zhruba čtvrtina pak pije kávu nejčastěji v práci nebo ve škole (26 %), jen malé procento pak pije kávu nejčastěji při posezení v kavárně či restauraci (6 %) nebo na návštěvě (5 %).

Z jednotlivých druhů pijí čeští kávičkáři nejvíce kávu zrnkovou bez ohledu na způsob přípravy (66 %). Zhruba polovina dotazovaných pak také pije kávu instatní (53 %), kterou pijí o něco více ženy a dotazovaní starší 35 let. Již mnohem méně pak někteří respondenti holdují instantním kávovým směsím, jako je cappuccino v prášku a podobně (17 %), což platí spíše pro mladé dotazované do 35 let.

Respondenti, kteří pijí zrnkovou kávu, si z tohoto druhu nejraději připravují takzvaného turka (34 %). Dalším oblíbeným nápojem ze zrnkové kávy je espresso (24 %), méně pak také caffé latte (11 %) a cappuccino (10 %). Pro tureckou kávu se vyslovili spíše muži, naopak ostatní uvedené kávové nápoje deklarovaly spíše ženy.

Milovníci kávy kupují dané zboží pro domácí spotřebu obvykle v supermarketu (75 %), s velkým odstupem pak také v místních obchodech (20 %). Pouze desetina dotazovaných nakupuje kávu ve specializovaných obchodech (10 %), s tímto tvrzením se ztotožňují převážně lidé z Prahy a Středočeského kraje.

Dle monitoringu reklamy Nielsen Admosphere v segmentu kávy umístila v posledním roce reklamu v nejvyšší ceníkové hodnotě značka JACOBS, dosáhla 183 milionů. Pro tuto značku to zároveň znamená vzrůst o 36 % oproti stejnému období v předchozím roce. Reklamu v druhé nejvyšší ceně, 120 milionů, měla v období září 2018 – srpen 2019 značka Nescafé (s 4% nárůstem) a třetí se umístila značka L‘Or s reklamou v hodnotě 106 milionů (19% pokles).

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist