Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Češi jsou ochotní si za kvalitu jídla připlatit, ale nakupují i v akcích

2. listopad 2016  České nápoje   komentáře (0)  1002 x

V přístupu Čechů k jídlu se v současnosti prosazuje několik tendencí: rádi při nákupu potravin ušetří, za kvalitu je naopak necelá polovina ochotná si připlatit a poměrně výrazný je i zájem o zdravý životní styl. Ten se projevuje například snahou o pravidelnou konzumaci ovoce a zeleniny či užíváním vitaminů, minerálů a jiných potravinových doplňků.

Ilustrační fotoIlustrační foto

Naopak velmi málo je mezi českými internetovými uživateli rozšířené vegetariánství a veganství. Ukázal to výzkum Nielsen Admosphere realizovaný na vzorku pěti set respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu.

Při zjišťování návyků Čechů souvisejících s nakupováním jídla odpovědělo 59 % dotázaných, že se snaží nakupovat potraviny za akční ceny, polovina pak sleduje letáky řetězců a jejich akce. Obě tyto tendence jsou výraznější u žen. Nemalé procento lidí si však rádo připlatí za kvalitu, mezi respondenty jich je 43 %.

161026_Jake jsou Vase postoje k nakupovani jidla

Co se týče stravovacích návyků, poměrně výrazně se projevuje snaha o zdravý životní styl, alespoň v některých aspektech. Třetina se například snaží konzumovat doporučenou denní dávku ovoce a zeleniny, 29 % pak užívá nezbytné vitaminy, minerály a podobně ve formě potravinových doplňků. Více než čtvrtina lidí ve výzkumu odpověděla, že se považuje za zdravě se stravující.

Nové potraviny a ingredience pravidelně zkouší pětina dotázaných.

161026_Jak vnimate sve stravovaci navyky

Malé prodejny využívá pro nákup potravin 18 % lidí, přičemž nepřekvapí, že výraznější je tato tendence u lidí žijících v menších městech: v obcích mezi tisíci a 5 tisíci obyvateli nakupuje převážně v malých prodejnách čtvrtina respondentů, zatímco ve městech nad 100 tisíc obyvatel jich je pouze 9 %. Na trzích s ovocem a zeleninou pak pravidelně nakupuje 16 % lidí.

Různá stravovací omezení jsou mezi dotázanými poměrně málo obvyklá: alergii na některé potraviny má 6 % lidí, vegetariánů jsou v české internetové populaci 2 % a veganů 1 %. Ke snaze omezit konzumaci masa se přitom hlásí 10 % lidí.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist