Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Kakao v KitKat bude certifikováno dle Rainforest Alliance

19. červenec 2020  České nápoje   komentáře (0)  434 x

S účinností od 1. října 2020 začne nově Nestlé UK získávat kakao certifikované programem Rainforest Alliance, které nahradí certifikaci Fairtrade. Změna se týká pouze značky KitKat a kakaa využívané pro výrobu KitKat 2-finger a KitKat 4-finger. Upřednostnění certifikace Rainforest Alliance vychází z globálního závazku společnosti, nakupovat pouze kakao získané udržitelným způsobem prostřednictvím Nestlé Cocoa Plan.

Foto: Web NestléFoto: Web Nestlé

V prosinci loňského roku se Nestlé zavázalo zajistit, aby 100 % nakupovaného kakaa pro cukrovinky pocházelo z programu udržitelného pěstování Nestlé Cocoa Plan. Splnění závazku přispěje k vyšší produktivitě a ziskovosti zemědělců a pomůže zlepšit obživu v komunitách pěstujících kakao. „Ve Velké Británii jsme přezkoumali náš přístup k zajišťování zdrojů, abychom tento globální závazek splnili. Všechny čokoládové cukrovinky a sušenky vyráběné ve Velké Británii používají od roku 2015 100% certifikované udržitelné kakao. Toto kakao pochází z našeho programu Nestlé Cocoa Plan, který je certifikován organizací Rainforest Alliance. Výjimkou je pouze kakao použité pro KitKat 2-finger a 4- finger, které certifikuje Fairtrade Foundation. Rozhodli jsme se certifikace na kakaa sjednotit a dále spolupracovat pouze s organizací Rainforest Alliance, jelikož jejich poslání a přístup úzce souvisí s naším programem Nestlé Cocoa Plan,“ upřesňuje Robert Kičina, tiskový mluvčí Nestlé Česko.

Investice Nestlé na pomoc pěstovatelům kakaa v Africe tím ale zdaleka nekončí. Společnost plánuje poskytnout finanční pomoc farmářům a investovat 1 milion GBP do pilotního projektu Living Income a dalších 500 000 GBP do komunitních projektů, jakmile bude partnerství s Fairtrade Foundation ukončeno. Prostřednictvím rozšířeného programu Nestlé Cocoa Plan a partnerství s organizací Rainforest Alliance bude Nestlé nadále pracovat na zlepšení obživy a produktivity v komunitách pěstujících kakao.

Rozdíl mezi certifikací Fairtrade a Rainforest Alliance

Normy Fairtrade jsou navrženy tak, aby bojovaly proti chudobě a posílily producenty v nejchudších zemích světa a poskytly jim zaručenou cenu za jejich výrobky. Certifikace Rainforest Alliance se zaměřuje na to, jak jsou farmy spravovány, přičemž certifikace se uděluje farmám, které splňují komplexní standardy udržitelného zemědělství, které zahrnují všechny tři pilíře udržitelnosti – sociální, ekonomický i environmentální.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist