Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Prodej nebaleného chleba a pečiva je bezpečný!

24. březen 2020  České nápoje   komentáře (0)  633 x

Vzhledem k některým zprávám v bulvárních médiích o prodeji nebaleného pečiva považuje Svaz pekařů a cukrářů v České republice za nutné učinit následující prohlášení.

Prodej nebaleného chleba a pečiva je bezpečný!Prodej nebaleného chleba a pečiva je bezpečný!

Pečivo je ve světle současné pandemie stále stejně zdravou a bezpečnou potravinou jako kdykoli předtím. Pekaři vyrábějí své produkty podle nejpřísnějších hygienických podmínek, stejným parametrům podléhá i jejich distribuce a prodej. CZVP SZÚ navíc ve své zprávě uvádí, že nemá žádné informace o přenosu tohoto druhu koronaviru na nebaleném pečivu.

Druhým faktem je, že vláda ČR povolila prodej nebaleného pečiva, a to při garanci splnění přísných hygienických podmínek prodeje, tzn., zákazníci musí mít k dispozici mikrotenové sáčky, jednorázové rukavice a podávací náčiní. V současných hodinách se také ukazuje, jak seriózně se jednotlivé obchodní řetězce staví k dodržování hygieny v místě prodeje: zajistily dozor k zajištění plynulého prodeje, informační tabule a sami balí rohlíky či chleby do plastových obalů. Zákazníci tak nejsou ochuzeni o čerstvé pečivo, pokud zvolí balené, pekaři mohou nabídnout široký sortiment.

Šílenců, jakým byl tzv. „olizovač pečiva“ šířící poplašné zprávy na sociálních sítích, je v české populaci, doufejme, minimum. Jen prosíme, nezaměňujte kriminální čin nezodpovědného jednotlivce s bezpečným fungováním výroby, distribuce a prodeje potravin. Pečivo je bezpečné stejně jako jeho prodej. Všichni - tisíce pekařů, řidičů a prodejců - pro to děláme maximum.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist