Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Umění s příchutí kávy, to je limitovaná edice Kofily

12. březen 2018  České nápoje   komentáře (0)  784 x

Lahodná kombinace kávy a jemné mléčné čokolády. To je Kofila, naše tyčinka, jejíž chuť si s žádnou jinou nespleteme. Již téměř sto let ji také neomylně poznáváme podle typického žlutého obalu s mouřenínem popíjejícím kávu. Nyní jedna z nejoblíbenějších cukrovinek u nás odložila svůj tradiční kabát a nechala se inspirovat nejznámějšími uměleckými styly 20. století.

Umění s příchutí kávy, to je limitovaná edice KofilyUmění s příchutí kávy, to je limitovaná edice Kofily

Kofila vznikla unikátním spojením kávy a čokolády již v roce 1923. V té době navrhl tehdy ještě neznámý malíř a ilustrátor Zdeněk Rykr původní, dnes již ikonický, žlutý obal. Pro limitovanou edici však Kofila dala na svém obalu prostor oslavám významných uměleckých stylů 20. století. Rykrovo dílo tak lze spatřit v několika obměnách, které jsou inspirovány secesí, kubismem, pop-artem a street artem.

V nejbližších dnech tak najdete v obchodech Kofilu, která vám umožní přinést si domů kousek umění. Vyberte si svůj styl, vychutnejte si unikátní kombinaci kávy s čokoládou a načerpejte novou inspiraci. Který z uměleckých stylů vás osloví nejvíce?

KOFILA SECESNÍ

Objevování tajemných zákoutí městských uliček, ale i procházky mezi stromy a snění na lukách mezi květinami jsou balzámem na každou romantickou duši. Sáhněte po Kofile secesní a spojte požitek z chuti a krásy. Představiteli nezaměnitelného ornamentálního stylu jsou český malíř Alfons Mucha a geniální katalánský architekt Antoni Gaudí.

KOFILA KUBISTICKÁ

Rádi nad věcmi přemýšlíte a chcete je poznávat z různých úhlů? Všechno musí dávat smysl a mít svůj řád? Vyberte si Kofilu kubistickou, jejíž geometrické tvary vás naplní harmonií. Jedním z průkopníků kubismu byl španělský malíř a sochař Pablo Picasso, na našem území patří k hlavním představitelům malíř, grafik a sochař Emil Filla či architekt Josef Gočár.

KOFILA POP-ARTOVÁ

Pokud vás baví výstřednost a váš svět je poskládaný z bláznivých nápadů, barevných obrázků a naplno puštěného popu, odvažte se se zářivými odstíny Kofily pop-artové.

Umělecký styl vznikl ve Spojených státech 50. let a dokázal povýšit předměty denní potřeby, reklamu i komiks na umělecká díla. Hlavní zásluhu na tom měl umělec slovenského původu Andy Warhol a malíř a grafik Roy Lichtenstein.

KOFILA STREET ARTOVÁ

Vnímáte krásu betonových bloků a posprejovaných zdí? Líbí se vám, jak výrazně dokáže obrázek či písmo změnit tvář města, v němž žijete? Dejte si Kofilu street artovou.

Světoznámým malířem ulice se stal britský umělec Banksy, jehož identita zůstává skryta,  v Česku je významnou streetartovou osobností Jan Kaláb, tvořící pod přezdívkami Point, Splash a Cakes. Street artisty můžete sledovat třeba v Praze na Těšnově nebo v Olomouci, kde si můžete malování i vyzkoušet.

Lahodná kávovo-čokoládová chuť Kofily zůstává i v nových designových obalech. Ten svůj si už brzy můžete vybrat v obchodech. Doporučená cena Kofily je 12,90 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist