Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Milan METELKA se představuje

23. srpen 2016  České nápoje   komentáře (0)  650 x

Společnost Milan METELKA a.s. navazuje na rodinnou tradici výroby likérů a lihovin, která započala na Vyškovsku ve třicátých letech minulého století. V roce 1934 se Antonín Metelka rozhodl, že ke své hostinské činnosti přidá i výrobu likérů a lihovin. Se synem Bohumilem začali v odlehlých prostorách postupně vyrábět několik produktů jako Režná, Rum, Griotka, bylinný likér Praděd, jemný hořký likér Wolga, Rosbašský likér, Liqueur de Chartreuse, speciální bylinný likér pro lovce Hubertus a další lihoviny a likéry.

LogoLogo

Vzrůstající vliv na trhu byl však utlumen počátkem 2. světové války a zavedením přídělu lihu pro tuzemské výrobce alkoholických nápojů.

Antonínův syn Bohumil se také rozhodl jít ve šlépějích svého otce. V roce 1947 úspěšně dokončil studium likérnické školy a pokračoval v rodinném podniku. Rozkvět firmy však opět nedobrovolně zastavil rok 1948, kdy politickou moc převzala komunistická strana a zamezila soukromému podnikání v tehdejším Československu. Bohumil byl komunisty označen za nežádoucí buržoazní mládež a roku 1950 byl uvržen do táborů PTP. Zde strávil za své svobodné myšlení tři roky tvrdou prací v ostravských uhelných dolech.

Po pádu totalitního režimu v roce 1989 předal Bohumil zkušenosti z oboru svému synovi Milanovi. Ten započal roku 1991 výstavbu rodinné likérky v Moravských Prusích a od roku 1992 pokračuje v rodinné tradiční výrobě likérů a lihovin. Jako akciová společnost pak funguje firma od října 2009 a v následujícím roce se stává Milan METELKA a. s. součástí mezinárodní skupiny R. JELÍNEK GROUP SE. Začíná tím také strategická spolupráce s firmou RUDOLF JELÍNEK a.s.
V současnosti patří firma Milan METELKA a.s. k významným českým výrobcům alkoholických nápojů u nás a značka Metelka® se stává atraktivní i pro mnohé světové trhy.

Portfolio značky METELKA

Aktuální produktové portfolio je specifické svým originálním obalovým designem, za nímž stojí od počátku studio Design Herynek. Najdeme v něm několik ucelených řad i samostatných výrobků.

Řada mléčných likérů Milky se vyznačuje jemností a harmonií chuti českého mléka, smetany a přírodních aromatických látek. Tepelné zpracování prvotřídních surovin na jedinečném technologickém zařízení zaručuje vysokou kvalitu a dlouhodobou trvanlivost bez použití chemických konzervantů.

Likéry Shaker jsou díky své vyváženosti vhodné jak k přímé konzumaci, tak do míchaných nápojů. Svým tvarem i názvem připomínají základní barmanskou pomůcku k přípravě koktejlů a k tomuto využití se přímo nabízejí.

Řada Absinthe Metelka tvoří bylinný kvartet a lze ji charakterizovat jako lihoviny s typickou nahořklou chutí a s obsahem thujonu.

Výrobky s přívlastky Moravský Tradiční patří skutečně k tradičním a léty prověřeným výrobkům v regionu, navíc díky použitým surovinám výhradně z Moravy se odlišují od ostatních produktů stejného typu. Patří sem Moravský Vaječný a Moravský Vinný Punč.

Saint Hubert´s Liqueur je originální likér s úžasnou chutí po bylinkách a ovocných plodech, dodnes vyráběný dle původní receptury z roku 1937, připravené na základě žádosti tehdejšího mysliveckého spolku.

Vodka De Absinthe je ryze přírodní produktem kombinující vodku s bylinným destilátem. Čtyřikrát destilovaný obilný líh, který je upravován přes aktivní uhlí vyrobené ze skořápek kokosových ořechů, a přidaný bylinný destilát obsahující pelyněk, anýz, fenykl a mátu dávají tomuto produktu jedinečnost v chuti a vůni, která doposud nemá na trhu konkurenci.

Zdroj: Workshop Absinthe Metelka

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist