Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Česká whisky Martin’s Barrel zraje pět let

23. listopad 2022  České nápoje   komentáře (0)  483 x

Martin’s Barrel, unikátní single malt whisky, která je vyrobena z českého nakuřovaného sladu a vody ze Zámecké palírny v Blatné, představuje svou exkluzivní 5letou variantu, které bylo letos vyrobeno pouze 2994 kusů.

Česká whisky Martin’s Barrel zraje pět letČeská whisky Martin’s Barrel zraje pět let

Martin’s Barrel je single malt whisky, u níž na správný průběh procesu staření po celou dobu dohlíží mistr destilatér Václav Šitner. Tato whisky je vyrobena z českého nakuřovaného sladu ze sladovny v Bruntálu. Nakuřovaný slad se vyrábí ve sladovně, kde probíhá klíčový proces nakuřování pomocí rašeliny a dřevěných hoblin. Nakuřovaný slad je následně smíchán s blatenskou vodou a několikrát se vaří. Poté se sladinka nechá fermentovat společně s kvasinkami a poté sesměs destiluje – Martin’s Barrel prochází destilací hned trojnásobnou. Destilát následně odpočíval po dobu 5 let a jednoho dne ve vypálených dubových sudech vyrobených v České republice. Whisky Martin’s Barrel 5yo ročníku 2022 je byla stočena do lahví v síle 43,3 % alkoholu.

Pohled experta:

„Z mého pohledu je pětiletý Martin’s Barrel z Blatné velkým krokem vpřed. I přes obsah 43,3 % alkoholu v jeho chuti příjemně vystupuje ovoce, lehce kouřová vanilka a náznak meruněk. V nose je k tomu cítit toustované dřevo, sladová sušenka a sušená jablka posypaná vanilkovým cukrem. Nechybí ani kouřovost, která přichází v samém závěru. Jedná se o příjemně zajímavou whisky s českým původem,“ říká Zdeněk Kortiš, milovník whisky a majitel baru Black Stuff v Olomouci.

A proč právě Martin’s? Whisky Martin’s Barrel je věnována několika Martinům, kteří stáli u zrodu tohoto unikátního produktu. Pokud si chcete tento tekutý skvost vychutnat v jeho plné síle a pocítit opravdovou chuť whisky Martin’s Barrel 5yo, dopřejte si ji za pokojové teploty ve whiskové skleničce – určitě nebudete litovat.

Pětiletou whisky Martin’s Barrel můžete koupit na www.1er.cz za cenu 990 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist