Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

České lihoviny dobývají Asii

3. září 2020  České nápoje   komentáře (0)  575 x

Zájem o české destiláty v asijských zemích stále stoupá. Obzvláště v Číně to tuzemští výrobci pociťují nejvíce. Například pro prostějovskou Palírnu U Zeleného stromu je nejlidnatější stát světa nejrychleji rostoucím exportním trhem. O stoupající oblibě svědčí i mimořádné úspěchy na tamních odborných soutěžích.

České lihoviny dobývají AsiiČeské lihoviny dobývají Asii

Čínský trh, který čítá zhruba 1,5 miliardy obyvatel, představuje pro české palírníky velkou obchodní příležitost. „Loni se nám podařilo s našimi výrobky oslovit místní a navázali jsme s nimi velmi dobré vztahy, na nichž teď naše exportní aktivity stavíme. Největší zájem evidujeme u rumu Heffron, Hanácké vodky, Absinthu, ale především u legendární Staré žitné myslivecké,“ komentuje Lukáš Kakalejčík, ředitel exportu Palírny U Zeleného stromu. Doposud do asijské velmoci vyvezli z nejstarší palírny v Evropě již několik desítek kontejnerů lihovin.

Dvě medaile ze soutěže

Právě Stará žitná myslivecká, konkrétně její čtyřletá varianta Reserve, aktuálně slaví na čínském trhu mimořádný úspěch. Na soutěži China Wine & Spirits Awards předčila všechny konkurenty ve své kategorii a vyhrála zlatou medaili. „V poslední době sledujeme, že se spotřebitelé v asijských zemích, kde lihoviny z Evropy nejsou tolik obvyklé a zakořeněné, čím dál více zajímají o značky s tradicí a osobitým příběhem. Příběh naší nejstarší palírny v Evropě a řemeslná kvalita, kterou již více než 500 let vkládáme do výrobků, zcela nadchla čínské zákazníky. A vítězství naší Staré žitné myslivecké na této prestižní soutěži to jenom dokládá,“ říká Boris Rajdl, manažer marketingu Palírny U Zeleného stromu.

Na stejném klání se zadařilo i ultraprémiovým pálenkám od Distillery Kleiner, která je součástí prostějovské Palírny U Zeleného stromu od roku 2017. Švestkový destilát Amber Plum Cabernet Sauvignon, který zraje deset let nejprve v kameninových nádobách a potom v dřevěných sudech, vydobyl mezi ovocnými brandy stříbrný kov. „Čínští zákazníci ocení na této pálence nejen její delikátní, suchou chuť, ale i uznání kvality od odborné poroty. Navíc jsme jí stočili pouze 1 500 lahví, což z Amber Plum činí skutečný sběratelský skvost,“ dodává Boris Rajdl.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist