Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Francouzský rum MOKO v portfoliu Palírny U Zeleného stromu

27. březen 2019  České nápoje   komentáře (0)  941 x

Palírna U Zeleného stromu se stala tuzemským distributorem francouzských destilátů značky MOKO rum. Původní francouzská značka rumu s téměř stopadesátiletou tradicí si dováží ingredience z Martiniku a Jamajky.

Francouzský rum MOKO v portfoliu Palírny U Zeleného stromuFrancouzský rum MOKO v portfoliu Palírny U Zeleného stromu

Charakter destilátu vytváří pomalá klasická destilace fermentované třtinové šťávy. Výsledná chuť a aroma rumu dozrává v dubových sudech po prémiovém koňaku 8 – 20 let, které zanechají v destilátu jemnost, typické vanilkové aroma a kořeněný nádech. Nejzralejší rum vyniká doznívajícími tóny fíků, bourbonu a grilovaných oříšků. Etiketa rumu byla navržena tak, aby připomínala cestování, odpočinek a návrat do 50. let minulého století. Papírové krytí zátky odkazuje na dřívější pokrývání hrdla lahví banánovými listy.

„Rumy získávají v České republice na popularitě nejen u mužů, ale i u žen. V posledních letech spotřeba prémiových rumů značně stoupla. MOKO rum rozšíří nabídku aktuálně námi distribuovaných prémiových zahraničních značek jako jsou Dictador či Koval,“ uvádí k novému produktu generální ředitel Palírny U Zeleného stromu, Pavel Kadlec.

Historie

Bratři Lasserreovi, výrobci prémiových rumů, založili vlastní značku rumů MOKO roku 1869. Při výběru ingrediencí dovážených z Martiniku a Jamajky pro ně vždy byla na prvním místě kvalita a tradice. V každé lahvi značky MOKO se promítly bohaté zkušenosti s výrobou rumu, které vedly k rychlému vybudování dobrého jména a zisku mnoha prestižních ocenění. V 60. letech výroba rumů MOKO ustala. V roce 2017 ji však uvedli přímí potomci zakladatelů, rodina Peyratových, zpátky na trh.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist