Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Jaký drink si dát na horách?

5. prosinec 2019  České nápoje   komentáře (0)  994 x

Ať nám přeje slunce nebo „přeje“ blizard, nejspíš se shodneme, že sjíždění zasněžených svahů je láska. Akorát na rozdíl od jiných lásek, je lyžování láskou poměrně namáhavou. My ale máme recept na to, jak po celodenním laškování na sněhu do těla vlít novou dávku energie. Vyberete si vychlazenou variantu a vyrazíš vstříc novým zážitkům nebo se zrelaxujete v pohodlí zahřátého krbu s horkým drinkem v dlaních? Inspirujte se tipy na ostřejší pití, které si jednoduše připravíte i v horské chatě.

Alžírsko na horáchAlžírsko na horách

Vychlazené (re)freshery

Jablečná exploze s Jim Beam Honey

Medová chuť Jim Beam honey prolínající se se svěžestí vychlazeného jablečného vás zaručeně nakopne.

Naplňte sklenici ledem a nalejte do ní 40 ml Jima Beam Honey. Dolejte sklenici jablečným džusem a promíchejte. Drink můžete ozdobit plátkem jablka.

Ledový čaj s Božkovem

Cítíte, že vaše chuťové pohárky lační jak po povzbudivé chuti čaje, tak po něčem ostřejším? Vyzkoušejte skvěle se doplňující kombinaci Božkov černý s ledovým čajem.

Naplňte vysokou sklenici ledem a nalejte do ní 40 ml Božkov Černý. Dolejte sklenici 150 ml ledového čaje, vymáčkněte do ní trochu citronu a promíchejte. Ozdobte tenkými plátky citronu a pomeranče.

Johnnie Walker s energií zázvoru

Očekáváte od svého návratového drinku notnou dávku energie? Kombinace whisky s vychlazeným zázvorovým pivem vám do těla napumpuje povzbuzení a roztančí vaše smysly.

Naplňte vysokou sklenici kostkami ledu, nalejte do ní 40 ml whisky Johnnie Walker Red Label. Doplňte sklenici vychlazeným zázvorovým pivem a vymáčkněte do ní trochu limetky. Promíchejte. Jako ozdobu použijte plátek limetky a zázvoru.

Ledová malina s Amundsen Vodkou

Ledem mražené, vodkou vzkříšené. Dejte šťavnaté chuti malin sílu a zalijte je výjimečně jemnou vodkou Amundsen.

Do vysoké sklenice nasypejte led, přilijte lžíci malinového sirupu. Kdo má raději sladší chutě, nebojí se přidat. Zalijte 40 ml vodky Amundsen a dolijte sodou. Do sklenice dejte mrazem sušené nebo čerstvé maliny a promíchejte. Ozdobte mátou.

Dotek pomeranče s Black Fox

Nenechte se vyrušovat od zábavy mícháním složitých drinků. Sáhněte po magické Black Fox, v níž se mísí vyvážený poměr bylinné chuti s kapkou pomeranče.

Zatímco si budete užívat na sněhu, nechte tajemnou Black Fox vytuhnout na ledu. Večer ji pusťte dovnitř a objevujte její podmanivou chuť, která vás nepřestane bavit.

Relaxátory pro zahřátí

Jablečný relax s kapitánem

Jedním z typických alkoholických nápojů pro zahřátí a relax je právě punč. Dejte šanci jablečnému punči s Captain Morgan Original Spiced Gold.

Zahřejte asi 140 ml jablečného džusu, do sklenice či hrnečku nalejte 40 ml Captain Morgan Original Spiced Gold a zalejte horkým džusem. Jako ozdobu použijte citronovo-jablečnou garnish.

Grog z Božkov Griotte

Spíše třešně nežli jablka? Teplý grog z Božkov Griotte je ideální kompromis mezi rychlostí přípravy a vyrovnané chuti.

Do sklenice nalejte 40 ml Božkov Griotte a zalejte jej horkou vodou. Do drinku vymáčkněte citron a dozdobte citrónem.

Božkov Vaječný likér – Alžírsko na horách

S počasím a zimou na horách teplomilný člověk nic neudělá, pokud si tedy s sebou nepřinese kus Afriky. Když zavřete oči s šálkem alžírské kávy ve dlaních, zdá se, jako by Sahara trochu dýchala i do vychladlého pokoje. Pro přípravu je důležité espresso, Božkov Vaječný likér a šlehačka.

Do sklenice nalejte 20 ml vaječného likéru. Zalejte espresso trochou horké vody. Kávu přes lžíci opatrně nalejte na vaječný likér a ozdobte šlehačkou. Můžete posypat nastrouhanou čokoládou a polít ještě trochou likéru.

Bylinkové zahřátí - Fernet Stock Citrus

Směřují vaše chuťové touhy spíše k hořkosti než ke sladkosti? Grog z Fernet Stock Citrus zahřeje a potěší svěží citronovou chutí.

Zahřejte si vodu a nalejte cca 40 ml Fernet Stock Citrus do sklenice či hrnečku. Zalejte horkou vodu a kápněte trochu citronu. Ozdobte citronovou garnishí.

Zdroj: Tisková informace

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist