Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Louis XIII uvedl limitovanou edici koňaku

31. květen 2024  České nápoje   komentáře (0)  226 x

Louis XIII představil v České republice Rare Cask 42.1, nejnovější limitovanou edici koňaku v sérii Rare Cask Legacy, která na trh přináší inovace značky. Rare Cask 42.1 je v pořadí třetí limitovanou edicí Rare Cask značky Louis XIII, a která přichází deset let po uvedení Rare Cask 42.6 v roce 2013.

Louis XIII uvedl limitovanou edici koňakuLouis XIII uvedl limitovanou edici koňaku

Nejnovější vzácná edice byla v Česku odhalena během speciální degustace v prostorách Fortny, klášteru bosých karmelitánů. Praha se tak stala teprve druhým místem na světě, kde se při večeři Rare Cask degustoval. Novinku osobně představil Baptiste Loiseau, vrchní sklepmistr Louis XIII.

Koňak pochází z jednoho ze sto let starých tierçonů, sudů z limousinského dubu, které objevil Baptiste Loiseaua v domovských sklepích značky v Domaine du Grollet ve Francii. Tierçony mají větší objem než běžně používané sudy, a tak jediný z nich poskytl právě tolik koňaku, aby bylo možné vytvořit 775 dekantérů této raritní edice.

„Při tvorbě koňaku Rare Cask 42.1 jsem zejména naslouchal svým instinktům, dal průchod emocím, spoléhal na přírodu i na know-how, které jsem načerpal od svých předchůdců, jejichž vědomosti jsou mezi sklepmistry předávány z generace na generaci,“ vysvětluje Baptiste Loiseau.

Unikátní koňak Rare Cask 42.1 je výjimečný i samotným dekantérem z černého křišťálu Baccarat. Na karafě, která je zdobena kombinací zlata a rhodia, pracovalo dvacet různých řemeslníků. Na hrdle každého dekantéru jsou vyryty vzory ve tvaru čtyřlístku odkazujícího na francouzské fleur de lys.

O koňaku LOUIS XIII

Od roku 1874 se koňak LOUIS XIII opakovaně tvoří z drahocenných eaux-de-vie z oblasti Cognac Grande Champagne, které jsou předávány z generace na generaci a umělecky mistrovsky míchány. Čas je surovinou, ze které je tento vzácný produkt destilován, jeho podstata je nezaměnitelná.

Pod vedením sklepmistra Baptiste Loiseau je LOUIS XIII symbolem trvalého pouta s přírodou a terroirem, posíleného patinou věků. Každá kapka je živým dědictvím, každá karafa oslavou vizionářských myslí a lidských rukou, které utvářejí budoucnost tím, že zanechávají stopu na zítřku už dnes.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist