Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Mount Gay 1703 – Master Select: limitovaná edice barbadoského rumu

28. duben 2017  České nápoje   komentáře (0)  1901 x

Jako všechny skvělé příběhy i tento začal psát svou historii v čase a místě. Konkrétně v roce 1703 na ostrově Barbados. Začátek výroby rumu Mount Gay je spojený s produkcí barbadoské cukrové třtiny, která začala před více než 300 lety. To z něj dělá nejen nejstarší rum, ale i nejstarší nepřetržitě vyráběný alkohol na světě. Příběh vypráví, že když chtěli mořeplavci dokázat, že skutečně byli na Barbadosu, přivezli rum Mount Gay, jenž dlouho nebylo možné jinde získat.

Mount Gay 1703 – Master Select: limitovaná edice barbadoského rumuMount Gay 1703 – Master Select: limitovaná edice barbadoského rumu

Limitovaná edice 1703 Master Select je unikátní nejen svým zpracováním, ale také množstvím lahví, které se daný rok dostanou na trh. Kvůli velké poptávce a nízkému počtu těch nejstarších sudů Mount Gay, společnost distribuuje každoročně pouze jednu dávku 1703 Master Select. Přibližně 12 000 ručně balených lahví bude vydáno po celém světě v rámci letošní limitované edice.

Při výrobě tohoto rumu použil Master blender Allen Smith ty nejlepší rumy z nejstarších rezerv Mount Gay. Jde o důmyslný blend ze vzácných a pozoruhodných sudů, které Allen po léta pečlivě kontroloval. Pro namíchání a dosažení perfektně vyvážené a harmonické chuti 1703 Master Select bylo použito 44 různých rumů, které dosahují stáří od 10 do 30 let.

"Nejdůležitější složkou rumu 1703 Master Select je čas," řekl Allen Smith, Mount Gay Master Blender. "Strávili jsme léta pečlivým sledováním našich nejvzácnějších sudů, abychom dosáhli perfektní rovnováhy chutí. Může to trvat nějaký čas, ale když to všechno přijde a vy najdete tu pravou chuť, stojí za to čekat. Není jí mnoho, proto jakmile jí vyčerpáte, je pryč a vy musí čekat až do následujícího roku. Takže vám doporučuji popadnout ji, jakmile jí uvidíte!“

V roce 1975 americký Distilled Spirits Council označil Mount Gay za nejlepší rum na světě a svou pozici si drží do dnes.

Ideálně si jej vychutnáte čistý, na ledu nebo jako součást koktejlů.

1703 Master Select je k dispozici ve vybraných obchodech s alkoholem, lihovinami a na www.bottlesandstories.cz od 1.5.2017 za doporučenou maloobchodní cenu 4 050 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist