Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Nejdražší kolekci whisky v Česku drží Wine Management

29. listopad 2021  České nápoje   komentáře (0)  563 x

Fond Wine Management, spravující portfolio investičních lahví vína a whisky, zhodnotil svá aktiva za třetí čtvrtletí o 2,08 %. Za tři roky od založení fondu tak jejich hodnota vzrostla o 30,55 %. Wine Management má nyní 208 akcionářů a jeho portfolio tvoří 667 lahví whisky a 23 418 lahví vína.

Nejdražší kolekci whisky v Česku drží Wine ManagementNejdražší kolekci whisky v Česku drží Wine Management

U příležitosti třetího výročí založení Wine Management představil nejnovější akvizici v podobě The Macallan Red Collection. Trojice lahví z legendární skotské palírny Macallan obsahuje whisky staré 71, 74 a 78 let. Jejich hodnota přesahuje šest milionů korun, a představuje tak nejdražší sbírku whisky na českém území.

„Je to obrovský úspěch nejen pro náš fond, ale i pro Českou republiku. Macallan je ikonická značka a patří mezi symboly skotské národní hrdosti. To, že je nyní v Česku, je výsledkem několikaleté práce,“ říká Martin Nejedlý, spoluzakladatel fondu Wine Management.

Guest Red Collection bylo vyrobeno jen 23 kusů a každá ucelená kolekce se skládá z šestice lahví. „Usilujeme o nákup další trojice lahví, abychom kolekci měli kompletní. Pokud by se to podařilo, měli bychom v Česku naprostý unikát, jehož cena by rozhodně překročila hranici deseti milionů korun,“ dodává spoluzakladatel fondu Martin Kovář.

Jak slibnou investicí mohou takové lahve být ukazuje pohled na indexy sledující hodnoty osmnáctileté a pětadvacetileté whisky z palírny Macallan. Index Macallan M18 vzrostl za posledních deset měsíců o 6,8 %, index Macallan M25 pak o 11,4 %.

Není tedy divu, že Macallan je mezi investory velmi populární. „Z deseti nejdražších a nejžádanějších lahví, které byly prodány na evropských aukcích, je osm od skotské palírny Macallan. Za poslední rok z každých 100 liber investovaných do koupě aukční whisky šlo plných 43 liber na konto právě této palírny,“ vysvětluje expert fondu na stařené destiláty Václav Rout.

Wine Management akvizicí Red Collection překonal svůj vlastní loňský rekord, kdy přivezl do Česka tehdy nejdražší whisky. Byla to rovněž lahev Macallan a fond ji kupoval v květnu za 1,73 milionu korun. Už v listopadu se však cena lahve vyšplhala na 3,75 milionu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist