Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Palírna U Zeleného stromu získala v Polsku pět zlatých medailí

24. listopad 2021  České nápoje   komentáře (0)  514 x

Nejstarší palírna v Evropě, prostějovská Palírna U Zeleného stromu, opět uspěla ve světě. Z mezinárodní soutěži ve Varšavě veze hned pět zlatých medailí.

Palírna U Zeleného stromu získala v Polsku pět zlatých medailíPalírna U Zeleného stromu získala v Polsku pět zlatých medailí

Palírna U Zeleného stromu opět dokazuje, že už více než 500 let vyrábí produkty té nejvyšší kvality. „Zabodovali jsme na mezinárodní soutěži Warsaw Spirits Competition, kde jsme získali hned pět nejcennějších medailí a navázali tak na loňský úspěch. Zlatě byly oceněny Hanácká vodka Silver, whisky Stará žitná myslivecká Selection, limitovaná edice Stará žitná myslivecká Single Barrel, Heffron 5YO Rum a ovocný destilát Kleiner Silver Plum,“ uvádí Boris Rajdl, manažer pro komunikaci Palírny U Zeleného stromu.

Hanácká vodka Silver je letošní novinkou. „Díky medaili v jedné z prvních soutěží vidíme, že Hanácká vodka Silver se mezi dalšími vodkami rozhodně neztratí. Jejím základem je křišťálově čistá, průzračná voda z hlubinných vrtů na Hané se specifickými senzorickými vlastnostmi danými pískovo-štěrkovým podložím a velkým množstvím minerálů,“ říká Rajdl. Porotci soutěže ocenili také jemný pětiletý rum Heffron 5YO Rum s výraznými, dřevitými tóny doplněné dozvuky tropického ovoce. „Tento rum s jantarovou barvou k nám putuje z Panamy v pečlivě vybraných sudech po americkém bourbonu. Ty mu díky pětiletému zráni propůjčují jedinečný charakter, který ocení především milovníci sušších chutí,“ doplňuje Rajdl.

V konkurenci z celého světa se na soutěžích dlouhodobě prosazuje i žitná whisky Stará žitná myslivecká Selection. „Ta má typicky nasládlou vůni po čerstvě posečeném žitu a také komplexní, jemnou chuť s ovocnými tóny a s hřejivým dozvukem vanilky. Nad její kvalitou osobně bdí náš blend master Roman Petruš, stejně jako nad naší limitovanou edicí Stará žitná myslivecká Single Barrel po bourbonu, kterou stáčíme z jednoho sudu,“ vysvětluje Boris Rajdl.

Oceněné destiláty doplnila ovocná pálenka Kleiner Kleiner Silver Plum. „Jde o ultraprémiový destilát z ručně česaných švestek. Jeho naprostá výjimečnost tkví v devítiměsíční fermentaci kvasu odpeckovaných plodů a extrémně dlouhém ležení v kameninových nádobách,“ dodává manažer komunikace Palírny U Zeleného stromu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist