Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Rum Heffron rozšiřuje své portfolium

21. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  587 x

Palírna U Zeleného stromu, nejstarší palírna v Evropě, reaguje na rostoucí oblibu třtinových rumů, u nichž tržby za poslední rok vzrostly o 44, 4 procent. Rozšiřuje svou značku Heffron o dva rumy, pětiletý a desetiletý, a dva ochucené elixíry.

Rum Heffron rozšiřuje své portfoliumRum Heffron rozšiřuje své portfolium

Heffron patří mezi nejúspěšnější produkty Palírny U Zeleného stromu. Přesto, že je na trhu poměrně krátce, stal se v loňském roce druhým nejprodávanějším produktem ve své kategorii. V meziročním srovnání nadále roste nejrychleji v kategorii třtinových rumů. „Pro milovníky rumů jsme přišli s Heffronem 5YO Rum, který zrál v pečlivě vybraných sudech po americkém bourbonu. Jde o výrazný a zároveň velmi jemný pětiletý rum. Zkušenější „rumaři“ ocení také ušlechtilý Heffron 10YO Rum, který zraje 10 let v pečlivě vybraných sudech po sherry, bourbonu a koňaku. Pro příznivce sladších chutí máme novinky Heffron Coffee, který je spojením kvalitního panamského rumu a čerstvě pražené kávy, a Heffron Coconut se svěží chutí kokosů z oblasti Karibiku,“ říká Michal Kučera, brand manažer značky Heffron.

Palírna novinkami reaguje na stále stoupající oblibu rumů.  „Češi patří mezi prvních pět národů v konzumaci rumu na osobu a stále častěji dávají přednost kvalitě před kvantitou,“ vysvětluje Michal Kučera.

„Doby, kdy jsme pili destiláty z řepné třtiny a říkali tomu rum jsou dávno pryč. Češi i Moraváci ukazují, že si umí vybrat kvalitu a stále více požadují kvalitní rumy z cukrové třtiny. Tomuto trendu vychází vstříc i nový desetiletý Heffron, který je chuťově rozhodně překvapující,“ doplňuje Pavel Ungr, odborník na rumy z Rumrock.cz

Základem Heffronu Original je 5 let stařený rum z Panamy, který je dopracován podle originální receptury master blendera prostějovské Palírny U Zeleného stromu Romana Petruše. Svým příběhem i názvem odkazuje na osud československých legionářů, kteří pro návrat domů podnikli cestu kolem světa, a právě loď Heffron byla poslední, kterou se Panamským průplavem konečně vraceli do své vlasti. Heffron tak vzdává hold československým legiím v Rusku, které podnikly po skončení války nedobrovolnou cestu kolem světa. Z přístavu Vladivostok se velká část legionářů vydala přes Tichý oceán do Ameriky, poté jejich cesty vedly nejčastěji vlakem z Vancouveru či San Francisca na východní pobřeží nebo lodí přes Panamský průplav. Řada Heffron tento název dostala na počest všech legionářů, kteří prokázali neuvěřitelnou statečnost a odhodlání v boji za svobodu a spravedlnost.

Novinky řady Heffron

Heffron 5YO Rum

Výrazný a zároveň velmi jemný pětiletý rum Heffron od Palírny U Zeleného stromu se vyznačuje výraznými, dřevitými tóny doplněné dozvuky tropického ovoce. Z Panamy putuje tento jantarový destilát do nejstarší palírny v Evropě v pečlivě vybraných sudech po americkém bourbonu. Ty mu díky pětiletému zráni propůjčují jedinečný charakter, který ocení především milovníci sušších chutí.

Orientační cena: 339 Kč

Heffron 10YO Rum

Dokonale vyvážený chuťový zážitek přináší desetiletý panamský rum Heffron z Palírny U Zeleného stromu. Tento ušlechtilý destilát karamelové barvy je mistrovským dílem nejstarší palírny v Evropě. Ukrývá v sobě dokonale vyváženou paletu chuťových tónů a vůní. Díky desetiletému zrání v pečlivě vybraných sudech po sherry, bourbonu a koňaku jej ocení především zkušenější “rumaři”, kteří si chtějí dopřát to nejlepší za příjemnou cenu.

Orientační cena: 449 Kč

Heffron Coffee

Heffron Coffee z Palírny U Zeleného stromu přináší zcela nový chuťový zážitek. Díky jedinečnému spojení kvalitního panamského rumu a výběrové, čerstvě pražené kávy zaujme každého vyznavače jemně nasládlé chuti. I přes svou přirozenou sladkost si tento jemný destilát z nejstarší evropské palírny uchovává pro rum typické dřevité tóny a příjemný hřejivý závěr.

Orientační cena: 299 Kč

Heffron Coconut

Heffron Coconut vznikl jako dokonalé spojení kvalitního panamského rumu a svěžích kokosů z oblasti Karibiku. V nejstarší evropské palírně si na tradici potrpí. Palírna U Zeleného stromu přináší tento zcela nový chuťový zážitek všem vyznavačům přirozeně nasládlé chuti, kteří ocení pro rum typické dřevité tóny a příjemný hřejivý závěr.

Orientační cena: 299 Kč

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist