Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Sběratelská edice rumu Heffron s parašutisty

23. květen 2022  České nápoje   komentáře (0)  208 x

Značka Heffron z Palírny U Zeleného stromu navazuje na úspěšné limitované edice sběratelských etiket. Nejstarší evropská palírna připravila limitku pětiletého rumu Heffron 5YO Rum věnovanou československým parašutistům. Na letošní limitce se objeví sedm významných mužů novodobé československé historie, kteří prokázali odvahu a neváhali v boji za svobodu položit život.

Sběratelská edice rumu Heffron s parašutistySběratelská edice rumu Heffron s parašutisty

Prémiový pětiletý rum Heffron 5YO Rum zrající v sudech po bourbonu se vyznačuje lahodnou a zároveň výraznou chutí. Základem je kvalitní rum z Panamy, jehož každá kapka zraje v sudech minimálně 5 let. Po ochutnání v něm nejprve ucítíte drobnou nasládlost s náznakem vanilky a karamelu, následně chuť dřevitých tónů.

Na etiketách, které palírna připravila ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, se tak objeví Gabčík, Kubiš i dalších pět parašutistů, kteří před 80 lety položili statečně svůj život v boji za naši svobodu v kryptě pražského kostela sv. Cyrila a Metoděje. „Připravili jsme celkem sedm speciálních etiket, s medailonky věnovanými parašutistům, kteří s odvahou bojovali za naši svobodu. Na edici jsme spolupracovali s Československou obcí legionářskou, která letos připomíná 80 let od operace Anthropoid. Každá varianta etikety bude mít pouze 5 000 kusů, jedná se tedy o sběratelskou edici,“ říká brand manažer značky Heffron Jan Sedláček.

Ani letos navázání spolupráce nejstarší evropské palírny a legionářů netrvalo dlouho a začal se rodit koncept, který si vyznavači kvalitního panamského rumu jistě zapamatují. „18. červen roku 1942 se zapsal do naší historie. Hrdinství a nebojácnost českých parašutistů v boji za svobodu a demokracii by neměly být zapomenuto a my si 80. výročí atentátu na říšského protektora letos připomínáme v rámci akcí po celé republice. Proto jsme už potřetí spolupracovali s Palírnou U Zeleného stromu na limitované etiketě spojené s českými hrdiny,“ říká Jiří Charfreitag z Československé obce legionářské.

Etiketu navrhl designér Martin Zouhar. V předchozích letech se na etiketách objevili významní českoslovenští legionáři a také první prezident samostatného Československa Tomáš Garigue Masaryk, který byl také formálním členem ČsOL s pořadovým číslem 1 na členské legitimaci.

Orientační cena za lahev: 219 Kč

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist