Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve v Indii

16. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  250 x

Zájem o whisky z České republiky je v Indii čím dál tím větší. Prostějovská Palírna U Zeleného stromu dopravila do druhé nejlidnatější země světa již několikátý kontejner se Starou žitnou mysliveckou Bourbon Cask Reserve.

I když nejsou Indové na špici žebříčku mezi spotřebiteli a alkohol konzumuje jen asi 27 % mužů a 1,6 % žen z 1,32 miliardy obyvatel, zvýšila se průměrná spotřeba alkoholu od roku 2017 o třetinu a odhad meziročního nárůstu se do dalších let odhaduje na 5 %. V minulých letech byly procesy exportu kvůli pandemii covidu-19 pozastaveny, ale nyní se pro české palírníky jedná o zajímavou obchodní příležitost. „Indický trh s lihovinami je jedním z nejrychleji rostoucích na světě, a co se týká velikosti, zaujímá 4. místo světového žebříčku a zaostává pouze za Čínou, USA a Japonskem. Jeho hodnota činí 35 bilionů amerických dolarů,“ přibližuje situaci na indickém trhu manažerka exportu v Palírně U Zeleného stromu Martina Ďásková, která má na starosti vývoz tuzemských produktů právě na indický trh. „Co se týká nejpreferovanější lihoviny, je jí whisky,“ doplňuje Ďásková.

V červenci dopravila Palírna U Zeleného stromu do 20milionového Nového Dillí a 29milionového státu Harijána další kontejnery se čtyřletou žitnou whisky Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve. Její oblibu dokazuje fakt, že se zákazníci vracejí a již se k přepravě připravují další kontejnery. „V další fázi chceme expandovat do pátého největšího indického státu Uttarpradéš, který čítá 213 milionů obyvatel, do Čandígarhu s 1,2 milionu obyvatel, severozápadního státu Paňdžáb s 30 miliony obyvatel a západního státu Maháráštra, kde žije 124 milionů obyvatel,“ nastiňuje další rozvoj expanze Martina Ďásková.

Prodej alkoholu v Indii

Samotný prodej alkoholu je v Indii velmi specifický. Prodává se pouze ve specializovaných obchodech, tzv. liquor stores, které jsou v některých státech z náboženských důvodů otevřené pouze část týdne. Jinde zase dodržují tzv. suché dny, kdy se během státních svátků a významných dnů alkohol neprodává. Napříč indickými státy se také mění věková hranice pro prodej a konzumaci alkoholu. Pohybuje se v rozmezí 18–25 let.

Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve

Základem značky Stará žitná myslivecká je ušlechtilý žitný destilát, který zraje výhradně v dubových sudech po bourbonu – v tzv. „hogsheads“ – a svůj příběh nejstarší evropské palírny nasává hluboko v prostějovském sklepení, pět metrů pod zemí. Vybrané sudy po bourbonu předávají destilátu typickou jemnou chuť po vanilce se sytým dřevitým závěrem. Žitné whisky jsou vyhledávány pro svoji výjimečnost a pikantní chuť po žitě. Na rozdíl od Reserve se zeleným pruhem, která zraje v různých typech dubových sudů, vystupují v chuti celé vanilkové lusky zabalené v medu, bílý pepř, ostružiny a dlouhodobě trvající sladká dochuť.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist