Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve v Indii

16. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  166 x

Zájem o whisky z České republiky je v Indii čím dál tím větší. Prostějovská Palírna U Zeleného stromu dopravila do druhé nejlidnatější země světa již několikátý kontejner se Starou žitnou mysliveckou Bourbon Cask Reserve.

I když nejsou Indové na špici žebříčku mezi spotřebiteli a alkohol konzumuje jen asi 27 % mužů a 1,6 % žen z 1,32 miliardy obyvatel, zvýšila se průměrná spotřeba alkoholu od roku 2017 o třetinu a odhad meziročního nárůstu se do dalších let odhaduje na 5 %. V minulých letech byly procesy exportu kvůli pandemii covidu-19 pozastaveny, ale nyní se pro české palírníky jedná o zajímavou obchodní příležitost. „Indický trh s lihovinami je jedním z nejrychleji rostoucích na světě, a co se týká velikosti, zaujímá 4. místo světového žebříčku a zaostává pouze za Čínou, USA a Japonskem. Jeho hodnota činí 35 bilionů amerických dolarů,“ přibližuje situaci na indickém trhu manažerka exportu v Palírně U Zeleného stromu Martina Ďásková, která má na starosti vývoz tuzemských produktů právě na indický trh. „Co se týká nejpreferovanější lihoviny, je jí whisky,“ doplňuje Ďásková.

V červenci dopravila Palírna U Zeleného stromu do 20milionového Nového Dillí a 29milionového státu Harijána další kontejnery se čtyřletou žitnou whisky Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve. Její oblibu dokazuje fakt, že se zákazníci vracejí a již se k přepravě připravují další kontejnery. „V další fázi chceme expandovat do pátého největšího indického státu Uttarpradéš, který čítá 213 milionů obyvatel, do Čandígarhu s 1,2 milionu obyvatel, severozápadního státu Paňdžáb s 30 miliony obyvatel a západního státu Maháráštra, kde žije 124 milionů obyvatel,“ nastiňuje další rozvoj expanze Martina Ďásková.

Prodej alkoholu v Indii

Samotný prodej alkoholu je v Indii velmi specifický. Prodává se pouze ve specializovaných obchodech, tzv. liquor stores, které jsou v některých státech z náboženských důvodů otevřené pouze část týdne. Jinde zase dodržují tzv. suché dny, kdy se během státních svátků a významných dnů alkohol neprodává. Napříč indickými státy se také mění věková hranice pro prodej a konzumaci alkoholu. Pohybuje se v rozmezí 18–25 let.

Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve

Základem značky Stará žitná myslivecká je ušlechtilý žitný destilát, který zraje výhradně v dubových sudech po bourbonu – v tzv. „hogsheads“ – a svůj příběh nejstarší evropské palírny nasává hluboko v prostějovském sklepení, pět metrů pod zemí. Vybrané sudy po bourbonu předávají destilátu typickou jemnou chuť po vanilce se sytým dřevitým závěrem. Žitné whisky jsou vyhledávány pro svoji výjimečnost a pikantní chuť po žitě. Na rozdíl od Reserve se zeleným pruhem, která zraje v různých typech dubových sudů, vystupují v chuti celé vanilkové lusky zabalené v medu, bílý pepř, ostružiny a dlouhodobě trvající sladká dochuť.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist