Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Stará žitná myslivecká zlatá ve světové degustační soutěži

18. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  270 x

Whisky Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve slaví úspěch nejen doma, ale i ve světě. Kromě českých zákazníků si výjimečnou chuť žita ze sudů po bourbonu oblíbili také porotci světové degustační soutěže The Spirits Business World Whisky Masters 2022. Ti udělili žitné whisky z nejstarší palírny v Evropě zlatou medaili v kategorii evropských blendovaných whisek.

Mezi odborníky i milovníky whisky se čím dál tím více prosazují nápoje z jiných destinací, než jsou Irsko, Skotsko a USA. Svědčí o tom i letošní ročník světové soutěže The Spirits Business World Whisky Masters 2022, který se konal v Londýně. Přihlásilo se 124 palíren z celého světa, konkurence tak byla opravdu velká. Porota během anonymní degustace udělila 44 zlatých medailí, mezi oceněnými byla například whisky z Japonska, Jižní Afriky i Austrálie a pozadu nezůstala ani Česká republika. První místo v kategorii blend whisky získala Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve z Palírny U Zeleného stromu. „Na rozdíl od mnoha dalších palíren jsme přihlásili do soutěže pouze jednoho kandidáta, byť whisek značky Stará žitná myslivecká máme v portfoliu více. O to větší úspěch je, že Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve získala hned na svém prvním mezinárodním vystoupení zlatou medaili,“ říká marketingový manažer Palírny u Zeleného stromu Boris Rajdl. Porotu oslovila whisky z České republiky výjimečnou chutí po vanilce v kombinaci se sytým dřevitým závěrem, z níž vystupují vanilkové lusky zabalené v medu, bílý pepř nebo ostružiny.

Whisky z Prostějova dobývá svět

Obliba kvalitní whisky stále roste. „V České republice roste celkový trh whisky o 8 procentních bodů oproti minulému roku a v tržbách dokonce o 14 procentních bodů. Z vyššího růstu tržeb se dá usuzovat na vyšší prodej prémiovějších a značkových výrobků. Průměrná cena totiž roste pomaleji než celkové tržby, meziročně pouze o 5 procentních bodů. Dále jsme zaznamenali nárůst prodejů prémiovějších variant Staré žitné myslivecké Reserve a Selection, a to dokonce o 80 %. Nejprogresivnější růst má však Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve, která přišla na trh v roce 2021,“ říká Boris Rajdl.

Stará žitná myslivecká Bourbon Cask nezaznamenává úspěch jen u nás doma nebo na světových degustačních soutěžích. Skvěle se jí daří i v exportu na jednom z největších a nejrychleji se rozvíjejících světových trhů s alkoholem, kterým je Indie. To, že žitná whisky indické konzumenty zaujala, dokazuje fakt, že se chystá již několikátý kontejner, který z nejstarší palírny v Evropě míří do severní části Indie. Určitě platí, že pro zákazníky je velmi důležitý příběh značky a důkazy o kvalitě značky ve formě například získaných ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích. Pro Indii byl pro první jednání velmi důležité trvalý a opakovaný zisk zlatých medailí každý rok.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist