Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Stará žitná myslivecká zlatá ve světové degustační soutěži

18. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  165 x

Whisky Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve slaví úspěch nejen doma, ale i ve světě. Kromě českých zákazníků si výjimečnou chuť žita ze sudů po bourbonu oblíbili také porotci světové degustační soutěže The Spirits Business World Whisky Masters 2022. Ti udělili žitné whisky z nejstarší palírny v Evropě zlatou medaili v kategorii evropských blendovaných whisek.

Mezi odborníky i milovníky whisky se čím dál tím více prosazují nápoje z jiných destinací, než jsou Irsko, Skotsko a USA. Svědčí o tom i letošní ročník světové soutěže The Spirits Business World Whisky Masters 2022, který se konal v Londýně. Přihlásilo se 124 palíren z celého světa, konkurence tak byla opravdu velká. Porota během anonymní degustace udělila 44 zlatých medailí, mezi oceněnými byla například whisky z Japonska, Jižní Afriky i Austrálie a pozadu nezůstala ani Česká republika. První místo v kategorii blend whisky získala Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve z Palírny U Zeleného stromu. „Na rozdíl od mnoha dalších palíren jsme přihlásili do soutěže pouze jednoho kandidáta, byť whisek značky Stará žitná myslivecká máme v portfoliu více. O to větší úspěch je, že Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve získala hned na svém prvním mezinárodním vystoupení zlatou medaili,“ říká marketingový manažer Palírny u Zeleného stromu Boris Rajdl. Porotu oslovila whisky z České republiky výjimečnou chutí po vanilce v kombinaci se sytým dřevitým závěrem, z níž vystupují vanilkové lusky zabalené v medu, bílý pepř nebo ostružiny.

Whisky z Prostějova dobývá svět

Obliba kvalitní whisky stále roste. „V České republice roste celkový trh whisky o 8 procentních bodů oproti minulému roku a v tržbách dokonce o 14 procentních bodů. Z vyššího růstu tržeb se dá usuzovat na vyšší prodej prémiovějších a značkových výrobků. Průměrná cena totiž roste pomaleji než celkové tržby, meziročně pouze o 5 procentních bodů. Dále jsme zaznamenali nárůst prodejů prémiovějších variant Staré žitné myslivecké Reserve a Selection, a to dokonce o 80 %. Nejprogresivnější růst má však Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve, která přišla na trh v roce 2021,“ říká Boris Rajdl.

Stará žitná myslivecká Bourbon Cask nezaznamenává úspěch jen u nás doma nebo na světových degustačních soutěžích. Skvěle se jí daří i v exportu na jednom z největších a nejrychleji se rozvíjejících světových trhů s alkoholem, kterým je Indie. To, že žitná whisky indické konzumenty zaujala, dokazuje fakt, že se chystá již několikátý kontejner, který z nejstarší palírny v Evropě míří do severní části Indie. Určitě platí, že pro zákazníky je velmi důležitý příběh značky a důkazy o kvalitě značky ve formě například získaných ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích. Pro Indii byl pro první jednání velmi důležité trvalý a opakovaný zisk zlatých medailí každý rok.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist