Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Tekuté vánoční dárky

16. prosinec 2021  České nápoje   komentáře (0)  439 x

Vánoce jsou za dveřmi a vy si stále lámete hlavu s dárky? Nevíte, jak potěšit ty, kdo si rádi vychutnávají život? Nepropadejte panice, ničím nepotěšíte gurmána víc než dobrým jídlem a pitím. Máme pro vás tipy, které můžete snadno pořídit.

Tekuté vánoční dárkyTekuté vánoční dárky

Pro příznivce rumů: Heffron 5YO Rum

Výrazný a zároveň velmi jemný pětiletý rum Heffron od Palírny U Zeleného stromu se vyznačuje výraznými, dřevitými tóny doplněné dozvuky tropického ovoce. Z Panamy putuje tento jantarový destilát do nejstarší palírny v Evropě v pečlivě vybraných sudech po americkém bourbonu. Ty mu díky pětiletému zráni propůjčují jedinečný charakter, který ocení především milovníci sušších chutí. Při svém putování tak následuje cestu stejnojmenné lodi Heffron, která po skončení první světové války vezla jako poslední československé legionáře domů do Evropy, a vzdává jim tím hold.

Orientační cena: 339,- Kč

Pro znalce: Heffron 10YO Rum

Dokonale vyvážený chuťový zážitek přináší desetiletý panamský rum Heffron z Palírny U Zeleného stromu. Tento ušlechtilý destilát karamelové barvy je mistrovským dílem této nejstarší evropské palírny. Ukrývá v sobě dokonale vyváženou paletu chuťových tónů a vůní. Díky desetiletému zrání v pečlivě vybraných sudech po sherry, bourbonu a koňaku jej ocení především zkušenější “rumaři”, kteří si chtějí dopřát to nejlepší za příjemnou cenu. Heffron nese jméno lodi, na které se po skončení první světové války plavili poslední českoslovenští legionáři zpět Evropy, a vzdává jim tím hold.

Orientační cena: 449,- Kč

Pro milovníky whisky: Stará žitní myslivecká Selection

V nejstarší palírně v Evropě, prostějovské Palírně U Zeleného stromu, vzniká Stará žitná myslivecká Selection. Užijte si tuto jedinečnou whisky z české palírny správně. Sedm let dozrávající whisky si nejlépe vychutnáte v takzvaném rituálu 4 + 3. „V každém ze čtyř doušků se projevuje jiná vlastnost této whisky – od vynaloženého úsilí našich palírníků přes ovocné tóny, jemnost a smyslnost až po závěrečné vyrovnání chutí,“ popisuje blend master Roman Petruš. Rituál doplňují tři chladicí kamenné kostky, na nichž by se prostějovská whisky Selection měla ideálně podávat. „Na rozdíl od ledu zachovají kamenné kostky původní originální chuť destilátu a neředí ho rozpuštěnou vodou,“ dodává blend master Palírny U Zeleného stromu.

Orientační cena: 599,- Kč

Pro ty, co ocení kvalitní vodku: Hanácká vodka Silver

Hanácká vodka Silver odkazuje na pětisetletou tradici prostějovské Palírny U Zeleného stromu. Tenkrát zde zavedli jednoduchou metodu, kdy pomocí pražského stříbrného groše měřili v hustoměru obsah alkoholu. Tento postup zaručil, že místní destilát chutnal vždy stejně dobře a měl stejný obsah alkoholu. Tomuto nápoji tehdy říkali vodička, a právě ta položila základ Hanácké vodce. Základem nové prémiové vodky je křišťálově čistá, průzračná voda z hlubinných vrtů na Hané se specifickými senzorickými vlastnostmi danými pískovo-štěrkovým podložím a velkým množstvím minerálů. Jemný obilný destilát se získává z odrůdy pšenice dozrávající pod sluncem na úrodných polích. Hanáckou vodku Silver si užijí všichni, kteří mají rádi zábavu a rádi si vychutnávají prémiový alkohol. Její lahev zdobí stříbrný groš.

Orientační cena: 399 Kč

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist