Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Vizovická slivovice jako unikátní sběratelský kousek

21. únor 2018  České nápoje   komentáře (0)  1044 x

RUDOLF JELÍNEK navazuje na sadařskou i palírnickou tradici ve Vizovicích. I letos přináší limitovanou edici Vizovické slivovice, vypálenou pouze ze švestek z vlastních sadů – tentokrát z odrůdy Čačanská rodná. Každá lahev má své ručně psané pořadové číslo, které z ní dělá opravdový sběratelský unikát.

Vizovická slivovice jako unikátní sběratelský kousekVizovická slivovice jako unikátní sběratelský kousek

RUDOLF JELÍNEK zahájil prodej jednoodrůdové Vizovické slivovice vyrobené výhradně z vlastních švestek v roce 2011. Od té doby členové Spolku přátel Jelínkovy slivovice každoročně vybírají tu nejlepší odrůdu. Ta pak doputuje až do unikátní lahve s ručně lepenou etiketou, korkovým uzávěrem a voskovanou pečetí.

Během destilace vzniká čirý destilát s nasládle ovocnou chutí a jemným mandlovým aroma pecek. Díky vyzrálému kvasu získanému pouze z jediné odrůdy švestek a následnému ročnímu zrání je chuť Vizovické slivovice vždy jemná a zakulacená.

Odrůda Čačanská rodná se svou cukernatostí až 22 brixů bývá na degustacích zařazována často mezi ty nejlepší. Šťavnaté, fialové plody mají pravidelný vejčitý tvar a jemné modré ojínění. Byla vyšlechtěna v zemích bývalé Jugoslávie před více než 55 lety křížením odrůd Stanley a Požegača. U RUDOLFA JELÍNKA byla v sadech Těchlov vysazena poprvé v roce 2006 na celkové ploše 4 ha. Třeskuté mrazy, které oblast Vizovických vrchů na jaře roku 2016 znenadání postihly, však úrodu, především díky vyšší poloze sadu i pozdnímu kvetení, neponičily.

Limitovaná edice 2016 lahví Vizovické slivovice 2016 Čačanská rodná 50% je v prodeji od 1. 3. 2018 na e-shopu a v prodejnách RUDOLF JELÍNEK v Brně a ve Vizovicích. Cena lahve o objemu 0,7 l je 849 Kč.

Vizovická slivovice, která je skvostem mezi slivovicemi, ve své chuti také ukrývá trpělivost a tvrdou práci jelínkovských mistrů, bez kterých by její kvalita nikdy nebyla na tak vysoké úrovni. Lahodná chuť i nezaměnitelná vůně Vizovické slivovice se dokonale rozvine při pokojové teplotě. Celý zážitek z degustace pozdvihne zdánlivě jednoduché – přidání sušené vizovické švestky, díky které společně s vašimi blízkými oceníte poctivost a pracovitost vizovických palírníků.

Více na www.vizovickaslivovice.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist