Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Vizovická slivovice jako unikátní sběratelský kousek

21. únor 2018  České nápoje   komentáře (0)  1363 x

RUDOLF JELÍNEK navazuje na sadařskou i palírnickou tradici ve Vizovicích. I letos přináší limitovanou edici Vizovické slivovice, vypálenou pouze ze švestek z vlastních sadů – tentokrát z odrůdy Čačanská rodná. Každá lahev má své ručně psané pořadové číslo, které z ní dělá opravdový sběratelský unikát.

Vizovická slivovice jako unikátní sběratelský kousekVizovická slivovice jako unikátní sběratelský kousek

RUDOLF JELÍNEK zahájil prodej jednoodrůdové Vizovické slivovice vyrobené výhradně z vlastních švestek v roce 2011. Od té doby členové Spolku přátel Jelínkovy slivovice každoročně vybírají tu nejlepší odrůdu. Ta pak doputuje až do unikátní lahve s ručně lepenou etiketou, korkovým uzávěrem a voskovanou pečetí.

Během destilace vzniká čirý destilát s nasládle ovocnou chutí a jemným mandlovým aroma pecek. Díky vyzrálému kvasu získanému pouze z jediné odrůdy švestek a následnému ročnímu zrání je chuť Vizovické slivovice vždy jemná a zakulacená.

Odrůda Čačanská rodná se svou cukernatostí až 22 brixů bývá na degustacích zařazována často mezi ty nejlepší. Šťavnaté, fialové plody mají pravidelný vejčitý tvar a jemné modré ojínění. Byla vyšlechtěna v zemích bývalé Jugoslávie před více než 55 lety křížením odrůd Stanley a Požegača. U RUDOLFA JELÍNKA byla v sadech Těchlov vysazena poprvé v roce 2006 na celkové ploše 4 ha. Třeskuté mrazy, které oblast Vizovických vrchů na jaře roku 2016 znenadání postihly, však úrodu, především díky vyšší poloze sadu i pozdnímu kvetení, neponičily.

Limitovaná edice 2016 lahví Vizovické slivovice 2016 Čačanská rodná 50% je v prodeji od 1. 3. 2018 na e-shopu a v prodejnách RUDOLF JELÍNEK v Brně a ve Vizovicích. Cena lahve o objemu 0,7 l je 849 Kč.

Vizovická slivovice, která je skvostem mezi slivovicemi, ve své chuti také ukrývá trpělivost a tvrdou práci jelínkovských mistrů, bez kterých by její kvalita nikdy nebyla na tak vysoké úrovni. Lahodná chuť i nezaměnitelná vůně Vizovické slivovice se dokonale rozvine při pokojové teplotě. Celý zážitek z degustace pozdvihne zdánlivě jednoduché – přidání sušené vizovické švestky, díky které společně s vašimi blízkými oceníte poctivost a pracovitost vizovických palírníků.

Více na www.vizovickaslivovice.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist