Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Coca-Cola stahuje z českých škol slazené nápoje

3. září 2018  České nápoje   komentáře (0)  592 x

Z českých středních škol začnou mizet slazené nápoje. Omezení prodeje iniciuje společnost Coca-Cola HBC v rámci samoregulačních opatření. Od začátku září tak budou v jejích automatech, ze kterých navíc zmizí reklamy a loga, k dostání pouze nekalorické nápoje a nápoje bez přidaného cukru.

Coca-Cola stahuje z českých škol slazené nápojeCoca-Cola stahuje z českých škol slazené nápoje

Důležitý krok vyplývá z dobrovolného závazku evropské organizace výrobců sycených nápojů UNESDA, které jsou společnosti The Coca-Cola Company i Coca-Cola HBC součástí. „Závazek organizace UNESDA nenabízet na středních školách slazené nápoje se vztahuje pouze na nápoje sycené. V České republice jsme se rozhodli rozšířit tento odpovědný přístup i na další kategorie, jakými jsou ledové čaje nebo energetické nápoje,“ uvádí Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Od září tohoto roku tak budou z automatů společnosti zcela staženy energetické nápoje a k dostání pouze sycené nápoje bez přidaného cukru. Automaty také změní svůj vzhled. „Postupně začneme z automatů odstraňovat reklamy a loga. Jejich plocha bude nově pouze vyzývat k dodržování pitného režimu,“ dodává Petr Jonák. Výrobce nápojů zároveň aktivně pracuje na splnění dalšího závazku UNESDA, kterým je průměrné snížení cukru v portfoliu sycených nápojů o 10 % do roku 2020.

Působení UNESDA v EU

Dobrovolný závazek týkající se stažení slazených nápojů ze středních škol se dle odhadů asociace UNESDA bude týkat 50 tisíc evropských středních škol (v ČR se jedná přibližně o 400 středních škol). Dotkne se tak asi 40 milionů mladých lidí ve 28 zemích. Ve všech zemích by měl být aplikován do konce roku 2018. Příslib představuje prohloubení dlouhodobé politiky výrobců nápojů, kteří se prostřednictvím různých opatření rozhodli nepodporovat konzumaci sladkých nápojů u dětí.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist