Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

PepsiCo přechází na cukr i u limonády 7Up

18. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  1322 x

Společnost PepsiCo, přední výrobce nealkoholických nápojů a potravin, začala v České republice používat ke slazení cukr místo fruktózo-glukózového sirupu u další ze svých tradičních značek. Nově bude cukr jako jedno ze sladidel obsahovat 7Up. Vedle Česka se receptura s cukrem začne používat také v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Limonáda s citronovou příchutí bude zároveň doslazena nízkokalorickou stévií. Vedle lepšího chuťového profilu nápoje má tak novinka přinést i snížení svého obsahu kalorií o třicet procent. Cena 7Up s novou recepturou se pro domácí koncové spotřebitele nemění.

PepsiCo přechází na cukr i u limonády 7UpPepsiCo přechází na cukr i u limonády 7Up

„Po pozitivně přijaté změně receptury u Pepsi jsme se rozhodli pro podobný krok i u dalšího z našich nápojů. Věříme, že zákazníci nový chuťový profil 7Up s klasickým cukrem ocení,“ uvedl Josef Neumann, generální ředitel PepsiCo ČR s tím, že k rozhodnutí o změně receptury 7Up v ČR došlo již v roce 2016 jako součást celkové strategie snižování kalorické hodnoty sycených nápojů. „Od této změny si také slibujeme posílení trhového podílu mezi sycenými nealkoholickými nápoji nekolového typu,“ doplnil Josef Neumann.

Přitom právě přechod na cukr u kolové Pepsi v roce 2016 se podle společnosti promítl do zvýšeného zájmu mezi zákazníky. „Prodeje Pepsi za první pololetí 2017 narostly oproti stejnému loňskému období o čtyři a půl procenta. Náš podíl z celkového prodaného objemu kolových nápojů na domácím trhu se nám tak podařilo navýšit na bezmála dvacet procent,“ doplnil Josef Neumann, podle kterého má firma s nápojem 7Up v Česku ambice v příštích letech prodejně růst.

Cukr v 7Up v Česku i na Západě

V zemích západní Evropy se receptura s cukrem pro 7Up již používá. Přechodem na cukr se 7Up tak svým složením nejen v Česku, ale také v Polsku, Maďarsku a na Slovensku, přibližuje evropskému trhu s tím, že nápoj se v jednotlivých zemích Evropy může mírně lišit obsahem kalorií. Stejně jako u Pepsi vyráběné v Česku je cukr v 7Up vyráběn z cukrové řepy vypěstované na českých polích. „Se změnou složení se cena nápoje 7 Up pro koncové spotřebitele nemění, řekl Josef Neumann, generální ředitel PepsiCo ČR.

7Up s novým složením se pro domácí trh bude vyrábět v závodu v pražských Vysočanech. Přibližně 30 procent z celkové tuzemské produkce 7Up bude určených na export, do Maďarska a na Slovensko. V tuzemských obchodech bude obsahově inovovaná limonáda k dostání od měsíce října.

O 7Up

Ve své kategorii nápojů se 7Up, limonáda s citronovou příchutí bez kofeinu, začal vyrábět jako první. V roce 1929 byl uveden poprvé v USA, nápoj se pak postupně rozšířil do dalších zemí světa.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist