Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Vánoční reklama Kofoly s příchutí cukroví

24. listopad 2022  České nápoje   komentáře (0)  1273 x

Letos uplynulo 20 let od chvíle, kdy rodina Samarasových koupila recepturu na Kofolu. Tím se zahájila nová éra tradičního nápoje, který si dobyl srdce Čechů i Slováků. Od té doby přichází Kofola každoročně s inovativními kampaněmi. K Vánocům už neodmyslitelně patří její ikonické prasátko a věta „Já nemusím, já už ho vidím“. To nebude chybět ani letos a spolu s ním se na trhu objeví limitovaná edice dvou příchutí Kofoly: linecké cukroví a vanilkové rohlíčky.

Vánoční reklama Kofoly s příchutí cukrovíVánoční reklama Kofoly s příchutí cukroví

A tati, bude mít ty zahnutý zuby nahoru?“ Kdo by neznal vánoční reklamu s holčičkou a prasátkem. Na příběh, který se stal doslova symbolem přicházejících Vánoc, navazují každoročně dotáčené závěry, ve kterých se představují vánoční limitované edice Kofoly. Ty fungují jako zpestření tradiční nabídky. Ani letos tomu nebude jinak – prasátko v originálním papírovém světě představí limitovanou edici dvoulitrové Kofoly s příchutí lineckého cukroví.

Celá vánoční kampaň se letos točí kolem pečení. „Vycházíme vstříc chutím našich zákazníků a reagujeme na aktuální trendy na trhu, kdy se jednoduché příchutě (skořice, kokos nebo med) zaměňují za komplexní příchutě hotových jídel nebo sladkostí, jako je skořicová rolka či perníček. Rozhodli jsme se pro originální limitovanou edici s příchutí vánočního cukroví. Z chuťových testů nám nejlépe vyšla varianta lineckého cukroví a vanilkového rohlíčku,“ vysvětluje Lubica Mieresová, marketingová manažerka značky Kofola.

Příchuť Vanilkový rohlíček lze považovat za částečný návrat úspěšné vanilkové Kofoly, která byla na trhu naposledy v roce 2017. „Na Facebooku existuje skupina fanoušků, kteří po návratu vanilkové Kofoly dlouho volají. Není sice nijak veliká, ale my svým zákazníkům nasloucháme a když je to jen trochu možné, rádi jim vycházíme vstříc. A tento rok jim vanilkovou Kofolu tímto způsobem částečně vrátíme,“ říká Lubica Mieresová.

Kampaň svou hlavní myšlenkou odkazuje na tradiční, autentické a československé Vánoce. „Našim zákazníkům jsme chtěli přinést kampaň, která bude odrážet tradici a esenci Vánoc. Pečení je v Česku a na Slovensku silně spojeno s adventním časem, a právě proto jsme se rozhodli příchuť vánočního cukroví propojit i se značkou Kofola,“ doplňuje Lubica Mieresová.

Za letošní kampaní „Už se pečou Vánoce“ stojí agentura Kaspen. Tradiční vánoční reklama, na kterou jsou diváci zvyklí, díky ní dostala nový konec. Prasátko nově pobíhá v originálním papírovém světě, který byl pro účely spotu vytvořený z reálného pečícího papíru a společně s nafocenými etiketami rozanimovaný do krátkého příběhu. Pohádkový svět vznikl ve spolupráci s českým designérem a ilustrátorem Jiřím Jarošem. Televizní kampaň startuje 21. listopadu a poběží až do Vánoc. Doplňuje ji on-line komunikace na sociálních sítích, která bude rozvíjet motiv lásky k pečení.

Kofola Original a limitované edice ve vánočním přebalu jsou dostupné na pultech obchodů již nyní. Limitky se prodávají ve dvoulitrových lahvích, Kofola s příchutí lineckého cukroví je k dostání na celém trhu, Vanilkový rohlíček pouze v prodejnách Albert.

Vizitka kampaně:

 • Klient: Kofola ČeskoSlovensko
 • Název kampaně: Už se pečou Vánoce
 • Kreativní agentura: Kaspen Jung von Matt
 • Creative Director: Lester Tullett
 • Strategie: Leon Sverdlin
 • Art director: Iva Nitkulinec
 • Copywriter: Julie Vernerová
 • Account director: Tereza Ebermannová
 • Account manager: Nikola Luzárová
 • Režie: Jakub Veselý
 • Produkce: Bypass
 • Hudba: Sweetara Music (název: Inspiring Christmas Logo)
 • Produkce online: Cousin's Production

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist