Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Coca-Cola má nejvyšší míru udržitelnosti

17. září 2019  České nápoje   komentáře (0)  684 x

Uznávaný světový žebříček udržitelnosti firem 2019 Dow Jones Sustainability Index uvádí na prvním místě mezi evropskými výrobci nápojů společnost Coca-Cola HBC. Je to pošesté za posledních sedm let, co firma obsadila první místo a podeváté v řadě, kdy se umístila mezi prvními třemi výrobci nápojů na světě a v Evropě.

Coca-Cola má nejvyšší míru udržitelnostiCoca-Cola má nejvyšší míru udržitelnosti

Nejvyšší možné hodnocení v jedenácti kategoriích a zlepšení v devíti dalších znamenalo celkový výsledek 90 bodů, což společnosti Coca-Cola HBC zajistilo druhé místo ve světovém žebříčku.

Generální ředitel společnosti Coca-Cola HBC Zoran Bogdanović k výsledku uvedl: „Je pro nás velkou ctí a důvodem k hrdosti, že úsilí našich zaměstnanců a partnerů při uplatňování udržitelných postupů opět dostalo toto uznání. Velmi dobře si však uvědomujeme, že ve skutečnosti naše práce nikdy nekončí, neboť prostor ke zlepšení se vždycky najde. Proto věnujeme tak výraznou pozornost soustavnému a dlouhodobému naplňování našich cílů udržitelnosti.

Zásadní úspěchy v oblasti udržitelnosti dosažené v roce 2018, jež přispěly k našemu výsledku

  • Svůj vědecky podepřený závazek snížit emise oxidu uhličitého v našem hodnotovém řetězci o 25 procent (ve srovnání se stavem v roce 2010) jsme naplnili s dvouletým předstihem oproti původně plánovanému roku 2020. Znamená to, že jsme zamezili vzniku emisí CO2 ve výši 1,27 milionu tun.
  • Dosáhli jsme 88procentní angažovanosti zaměstnanců napříč skupinou, což nás staví nad průměr firem zahrnutých do indexu FTSE 100.
  • Ženy v naší společnosti drží 37 procent manažerských pozic, přičemž naším cílem je do roku 2025 dosáhnout vyrovnaného poměru.
  • Z celkových úhrad dodavatelům ve výši 3,237 mil. EUR směřovalo 98 procent místním firmám a podpořilo jak jejich činnost, tak také zaměstnanost. V zemích, kde působíme, jsme navíc domácím ekonomikám přispěli celkovou částkou 328 mil. EUR v podobě daní.
  • Do projektů na podporu místních komunit jsme investovali 7,9 mil. EUR. Více než třetina této částky připadla na náš klíčový program Youth Empowered.  V České republice a na Slovensku tento program pod názvem To dáš! pomáhá mladým znevýhodněným lidem včetně lidí z dětských domovů uplatnit se na trhu práce.
  • V našich výrobních závodech napříč všemi zeměmi jsme snížili spotřebu vody ve výrobě o 22 procent (ve srovnání se stavem v roce 2010).
  • Dokázali jsme zpětně odebrat a předat k recyklaci ekvivalent 45 procent primárních obalových materiálů, které jsme uvedli na trh.

Cíl: Mise udržitelnosti

V září 2018 jsme zveřejnili své závazky v oblasti udržitelnosti, jichž chceme do roku 2025 dosáhnout v následujících šesti klíčových oblastech: snižování emisí skleníkových plynů, využití a správa spotřeby vody, program World Without Waste (Svět bez odpadu), zajišťování zdrojů, výživa, a naši lidé a komunity. Podrobné znění závazků je možné nalézt zde. Ve všech těchto oblastech dosahujeme dobrých výsledků a jsme na nejlepší cestě své cíle naplnit.

Výsledkům společnosti Coca-Cola HBC v oblasti udržitelnosti se dostává uznání i v rámci dalších významných oborových hodnocení, jako je například program zveřejňování emisí CDP Climate Disclosure, hodnocení MSCI ESG Rating či FTSE4Good Index.

Lídrem v udržitelnosti chce být Coca-Cola HBC také v České republice. V loňském roce získala 1. místo v soutěži Top odpovědná firma v kategorii životní prostředí. Díky inovacím a novým technologiím se průměrná spotřeba vody snížila za posledních 10 let z 2,97 na 1,92 litrů na litr vyrobeného nápoje. „Výrazně snižujeme také emise CO2 a spotřebu energie a pracujeme také na tom, aby výrobní závod v Praze-Kyjích minimalizoval jakýkoliv odpad,“ uvedl ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti Petr Jonák. Posledním velkým krokem v udržitelnosti je nedávno oznámená akvizice pramenité vody kojenecké kvality Toma Natura. Společnost tak získala první závod na produkci vody v ČR ve své historii.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist