Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

KMV kupuje Pepsi u nás, na Slovensku a v Maďarsku

22. leden 2018  České nápoje   komentáře (0)  1059 x

Karlovarské minerální vody a.s. (KMV) se stávají výhradním nápojovým franšízantem a distributorem snacků PepsiCo v Česku, Maďarsku a na Slovensku a zakoupí stávající podniky PepsiCo v těchto zemích. Transakce podléhá schválení příslušných antimonopolních úřadů a očekává se, že bude dokončena v 1. pololetí 2018. Touto akvizicí naroste skupině KMV roční obrat o 50% a skupina KMV se stane největším dodavatelem minerální vody a nealko nápojů v regionu ČR, Slovensko a Maďarsko.

KMV kupuje Pepsi u nás, na Slovensku a v MaďarskuKMV kupuje Pepsi u nás, na Slovensku a v Maďarsku

Skupina KMV se uvedenou akvizicí rozroste o tři firmy ve třech zemích
(ČR/SR/Maďarsko) s přibližně 900 zaměstnanci, dvěma výrobními závody a celkovým ročním obratem cca 4,2 mld. Kč. Nápojové portfolio skupiny KMV se rozšíří o značky Pepsi, Mirinda, 7Up, Gatorade, Mountain Dew, Lipton, Evervess, Rockstar, džusy a nápoje Toma, pramenitou vodu Toma a limonády Slice. Zároveň převezme i distribuci bramborových lupínků značky Lay´s a Cheetos.

Díky této akvizici bude moci skupina KMV nabídnout klientům a spotřebitelům
ucelené portfolio složené z nejprémiovějších a nejkvalitnějších produktů, a to v rámci různých obchodních kanálů. V ČR, SR i Maďarsku doplníme naši stávající nabídku pro HORECA segment o dosud chybějící kategorii kolových nápojů,
“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel KMV, a doplňuje: „KMV v posledních letech potvrzují status úspěšné české firmy, která své know-how z tuzemska předává dál a úspěšně rozvíjí své zahraniční akvizice. Jsme hrdí, že jsme mezi několika českými firmami, které takto expandují do zahraničí a jsou strategicky i finančně připraveny a schopny kupovat lokální výrobce.

Finanční poradenství v projektu poskytla společnost Raiffeisenbank, bankovní
financování transakce zajistily Československá obchodní banka a Česká spořitelna.

Výsledkem této změny bude vytvoření nové dynamické organizace, která bude
těžit z toho nejlepšího z obou společností – flexibility rodinné firmy a sofistikovanosti mezinárodní firmy. Pevně věříme, že oznámené spojení naplní očekávání spojená s kvalitou produktů a služeb, které zákazníci očekávají od společností Karlovarské minerální vody a PepsiCo.,
“ dodává Alessandro Pasquale.

V Českérepubliceje skupina KMV číslo jedna v segmentu přírodních a ochucených
balených vod. V Rakousku je skupina KMV dvojkou v sektoru přírodních minerálních vod a na třetí pozici v ochucených vodách. Po akvizici rakouské firmy Waldquelle se jí například podařilo s úspěchem adaptovat českou tradici a nabídnout tamní minerální vodu stejného jména i v ochucených variantách. Také u rakouských sousedů si ochucená minerální voda získala velkou oblibu. V Maďarsku je skupina KMV lídrem na trhu přírodních minerálních vod prostřednictvím společnosti Szentkirályi -Kékkúti Mineral Water Kft. I na maďarském trhu začala v roce 2016 vyrábět ochucené varianty minerální vody. Současně se zde začala prodávat i česká minerální voda Magnesia. Na Slovensku drží skupina KMV pozici dvojky na trhu přírodních minerálních vod. V Bulharsku v roce 2017 převzala skupina KMV společnost Quadrant Beverages JSC., která je v Bulharsku mj. oficiálním výrobcem a prodejcem produktů společností PepsiCo (Pepsi, Mirinda, 7up, Evervess)a Pepsi-Lipton International (Lipton Ice Tea).

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist