Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Kofola meziročně zvýšila prodeje

15. listopad 2019  České nápoje   komentáře (0)  528 x

I přes nepřízeň počasí se Skupině Kofola opakovaně daří navyšovat tržby, meziročně zaznamenala růst o 3,6 %. Tržby za prvních devět měsíců tohoto roku navýšila o 169,1 mil. Kč na 4 893,3 mil. Kč. V třetím kvartálu narostl ukazatel EBITDA o 9,3 %, přičemž meziročně zůstal na podobné úrovni, když narostl o 0,5 %.

Kofola meziročně zvýšila prodejeKofola meziročně zvýšila prodeje

Proti nám stálo chladnější letní počasí v porovnání s loňským rokem, vyšší mzdové i logistické náklady. Přesto jsme dokázali opakovaně růst i na saturovaných trzích v Česku a na Slovensku. Růstu významně přispěl Adriatický region. Akvizicí společnosti Espresso jsme posílili segment Fresh & Herbs. Za nás je to určitě dobrý výsledek,“ komentuje hospodaření za prvních devět měsíců tohoto roku Jannis Samaras, šéf Skupiny Kofola.

Nejrychleji roste Adriatický region, kde Kofola vykázala ve třetím kvartálu tržby vyšší o krásných 9,7 %. Výborně se od začátku roku daří v Chorvatsku. Tržby v regionu tradičně táhnou prodeje minerální vody Radenska, která letos slaví 150leté výročí, a segment sycených limonád (zejména lokální značky Ora, Nara, Inka i licencované Pepsi).

Stabilní růst drží ČeskoSlovensko, kde se na vysoce konkurenčním trhu oproti loňskému teplému létu podařilo v letošním třetím kvartále navýšit tržby o 1,9 %, EBITDA ve stejném období proti roku 2018 vzrostla o 7,1 %. Spokojenost dodávají stabilní prodeje Kofoly a pramenité vody Rajec, růst sirupů Jupí, produktů z portfolia Rauch a dynamický růst značky Royal Crown Cola. Půl roku po startu dosáhla vynikajících výsledků Kláštorná Kalcia, která neustále navyšuje svůj tržní podíl, a očekáváme, že i nadále bude podporovat československý business. Velmi dobře se daří po rebrandingu značce energetických nápojů Semtex. Radost Skupině dělá podíl v segmentu HoReCa, který i nadále roste.

V segmentu Fresh & Herbs narostly meziročně tržby o téměř 10 %, tedy o 45,4 mil. Kč, za čímž stojí akvizice společnosti LEROS, výrobce čajových směsí z léčivých rostlin, a společnosti Espresso, distributora kávových směsí Café Reserva a cejlonských čajů Dilmah na československém trhu.

Zdroj: Kofola.cz

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist