Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Po Praze rozvezou Coca-Colu hybridní vozy

28. listopad 2019  České nápoje   komentáře (0)  576 x

Celkem 10 nových hybridních nákladních vozů Mitsubishi začne od prosince po širším centru Prahy distribuovat nápoje světové značky Coca-Cola. Ekologičtější alternativa dopravy přinese snížení emisí CO2 až o 23 %. V souvislosti s nedostatkem řidičů na trhu se firma také rozhodla místo externích dopravců vytvořit vlastní tým 12 řidičů.

Po Praze rozvezou Coca-Colu hybridní vozyPo Praze rozvezou Coca-Colu hybridní vozy

Nákladní vozy značky Mitsubishi FUSO Hybrid mají nižší spotřebu a emise CO2. Celková váha vozidla je až 7490 kg a jeho kapacita 6 palet, tedy 3000 kg nákladu. Vozy FUSO Hybrid jsou díky svým vlastnostem vhodné právě pro městský provoz.

„Hybridní flotila je dalším krokem v naší snaze budovat ekologický vozový park. V něm máme i řadu automobilů na CNG. Plánujeme rovněž testovat plug-in hybridní osobní automobily a čistě elektrická auta. Každoročně také snižujeme spotřebu paliva našich automobilů, v roce 2018 to bylo 5,86 l/100 km, což je o více jak 6 % méně než v roce 2012,“ uvedl Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti Coca-Cola HBC Petr Jonák.

Ekologické vozy Coca-Coly HBC bude obsluhovat nový tým vyškolených řidičů. Ten společnost zaměstnala v reakci na situaci na českém trhu, kde aktuálně chybí až 15 tisíc profesionálních řidičů.

Mise udržitelnosti

V září 2018 Coca-Cola HBC zveřejnila své závazky v oblasti udržitelnosti, jichž chce do roku 2025 dosáhnout. Jde o následujících šest klíčových oblastí: snižování emisí skleníkových plynů, využití a správa spotřeby vody, program World Without Waste (Svět bez odpadu), zajišťování zdrojů, výživa a lidé a komunity. Podrobné znění závazků je možné nalézt zde.

Lídrem v udržitelnosti chce být Coca-Cola HBC také v České republice. Po loňském ocenění Top odpovědná firma v kategorii životní prostředí získala v roce 2019 titul Top odpovědná velká firma a Top odpovědná firma v reportingu. Díky inovacím a novým technologiím se průměrná spotřeba vody snížila za posledních 10 let z 2,97 na 1,92 litrů na litr vyrobeného nápoje. Kromě snižování emisí firma pracuje také na tom, aby výrobní závod v Praze-Kyjích minimalizoval jakýkoliv odpad. Posledním velkým krokem v udržitelnosti je nedávno oznámená akvizice výrobního závodu pramenité vody kojenecké kvality Toma Natura v Teplicích nad Metují. Společnost tak získala první závod na produkci vody v ČR ve své historii.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist