Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Život bez stresu a s lepším výkonem? Pomůže s tím ZENONADE!

13. prosinec 2016  České nápoje   komentáře (0)  2835 x

Že jste o ZENONADE ještě neslyšeli? Chyba! Jedná se o malou českou firmu, Zenonade a.s., sídlící v Králově Dvoře u Berouna. V roce 2016 rozšířila svou distribuci tak, že její produkty dnes naleznete téměř ve všech velkých řetězcích po ČR a síť obchodů se neustále zvětšuje. V létě jste mohli v televizi zahlédnout reklamu na jeden ze tří drinků, které vyrábí – konkrétně na Konopí – Vypni a spi.

ZenonadeZenonade

Spolumajitel firmy pan Ivo Hraník nám popsal, jak myšlenka Zenonade drinků vznikla: „Všichni se honí za co nejvyšším výkonem, aby uspěli v nadměrně konkurenčním prostředí. Stresují se více, než je zdrávo. Vlastně jen pracují, volného času mají málo a většina už ani nespí. Sám jsem si to na pár let zkusil, litry kávy a energetických nápojů, a věděl jsem, že musím ven. Přemýšlel jsem, co je to dnes vlastně za dobu. Stres, starosti, žádný spánek... a nápad byl tady. Svět potřebuje relaxovat, uklidnit se – svět potřebuje Zenonade! Čistě přírodní bylinný nápoj, který pomůže tělu odplavit stres, zlepší soustředěnost a tím i výkonnost a to vše pouze za pomoci bylinek.“

Nápoje obsahují skutečné výluhy z mnoha bylin, jimž se podrobněji budeme věnovat v dalších článcích.  Na vývoji složení se podílel tým vědců z VŠCHT. Půl roku jejich složení testovali, aby byl výsledek jak účinný, tak i chutný. „Chuť nám dala při vývoji asi nejvíce zabrat. Nechtěli jsme totiž, aby byl nápoj plný cukru, jako energetické či jiné drinky podobného charakteru. Jenže u bylinek je problém přebít jejich hořkost. Nakonec jsme skončili na 4 %, což je přibližně 3 x méně cukru, než obsahují běžné slazené nápoje.“ Říká spolumajitel firmy pan Ivo Hraník.

 

ZenonadeZenonade (Zdroj: Zenonade a.s.)

Jak bylo již řečeno, Zenonade vyrábí tři drinky, z nichž každý má jiné speciální složení a tudíž jiné účinky.

První Maracuja – Soustřeď se a nestresuj - pomáhá při koncentraci, zbavuje stresu a napětí. Je ideální při všech formách psychické únavy, má pozitivní účinky při žaludečních a střevních potížích. Dalo by se říci, že je náhradou kávy, ale nezatěžuje tělo a žaludek tak jako káva. Zenonade Maracuja se výborně hodí například při náročném studiu před důležitou zkouškou a stejně tak je ideální i na dlouhé cesty za volant.

Druhý nápoj Schizandra – Vypni a relaxuj – přispívá k uvolnění a uklidnění organismu po náročném dni. Má regenerační účinky a navrací organismu rovnováhu. Tuto variantu Zenonade drinku oceníte ve chvílích, kdy máte hlavu plnou problémů, a nejde Vám přepnout se do klidového odpočinkového režimu. S jistou nadsázkou by se dalo říci, že v těchto chvílích nahradí alkohol, takže ji využijí také řidiči, kteří si potřebují před cestou odpočinout.

Třetí Konopí – Vypni a spi – je nápoj určený pro zkvalitnění spánku. Pomáhá při usínání a spánek prohloubí. Po probuzení se pak cítíte vyspalí a odpočatí. Všichni známe noci plné neklidných myšlenek a trhaného spánku, kdy ráno netušíte, kde sebrat energii do práce. Po Zenonade Konopí na takové noci zapomenete, a proto si tento drink jistě oblíbíte.

„Je to trochu výzva vysvětlit lidem, že relaxační bylinný nápoj jim pomůže, odstraní napětí  a povzbudí dokonce více než třeba káva. Zní to možná zvláštně a setkáváme se občas s touto reakcí – to není nápoj pro mě, já potřebuji nakopnout, ne relaxovat. A to je právě to, co musí člověk pochopit. Ono je vlastně logické, že si tělo musí odpočinout, aby podalo další výkon. A nejen logické, dá se to podložit i vědecky. Kofein obecně sice podpoří výkon, protože prokrví tělo, ale je to jen takový nával energie. Funguje relativně krátce. Podle výzkumů hodinu, maximálně dvě, a pak přijde ještě větší únava, než kterou jsi pociťoval předtím. Proto si jdeš dát další kávu. Nehledě na to, že kofein místo toho, aby stres tlumil, ho v tobě zvyšuje. Takže není lepší si dát na pět minut pauzičku, vypít si relaxační nápoj, který naopak vyrovná hladinu hormonů v těle, uklidní tě a ty se můžeš v klidu nadechnout a pak pracovat efektivně dál?“ Vysvětluje Ivo Hraník a dodává: „Někoho by možná mohlo překvapit, že na obalu je napsáno: Vyrobeno v Rakousku. V ČR jsme totiž bohužel nenašli plnírnu, která by vyhovovala naším vysokým požadavkům na její parametry. Rozhodli jsme se proto pro plnění plechovek oslovit firmu v Rakousku.
To je tedy Zenonade – tři drinky, které můžete popíjet celý den, abyste byli výkonnější a více v pohodě. Zkuste a sami uvidíte.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist