Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Granko je inovativním výrobkem roku

14. srpen 2019  České nápoje   komentáře (0)  351 x

Kakaové mléko GRANKO získalo ocenění Potravinářské komory ČR v kategorii Reformulace roku. Nedávno uvedená novinka od společnosti Nestlé obsahuje o 30 % méně cukru oproti průměrnému množství v ostatních kakaových mléčných nápojích na našem trhu. Navíc je obohacená i o vitamíny a minerály. Nestlé systematicky pracuje na zlepšování nutričního složení svých výrobků. Zohledňuje při tom výsledky odborných studií i doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO).

Granko je inovativním výrobkem rokuGranko je inovativním výrobkem roku

„Velmi nás těší, že právě Kakaové mléko GRANKO je jediným nápojem, který letos získal ocenění v soutěži Cena Potravinářské komory ČR o nejlepší inovativní potravinářský výrobek. Lepší start pro naši novinku jsme si ani nemohli přát. Již od počátku vývoje jsme se snažili, aby byl chuťově i složením nejlepší na trhu a proto obsahuje jen 2% přidaného cukru,“ říká Eva Rybová, Senior Brand Manager pro Nestlé Česko i Slovensko.

Dlouhodobě nejoblíbenější značka rozpustného kakaa na českém a slovenském trhu GRANKO v květnu tohoto roku vstoupila do kategorie hotových ochucených mléčných nápojů a představila své Kakaové mléko. Výrobek obsahuje pouhé 2 % přidaného cukru a přitom je příjemně sladký díky přirozeně se vyskytujícím cukrům v mléce. Je obohacen o 7 vitamínů a minerálů - D, B1, C, A6, železo, zinek a hořčík, které vyhodnotil výzkum Nestlé spolu s odborníky na růst a vývoj dětí jako nejvíce chybějící. Obsahuje pouze přírodní aromata a neobsahuje žádná barviva, zahušťovadla ani sirup. Hlavní složkou výrobku je mléko, které přispívá k ochraně imunitního systému a je důležitým zdrojem vápníku.

Kakaové mléko GRANKO je nová studená varianta oblíbeného kakaového nápoje, kterou si nyní spotřebitelé mohou vzít s sebou do batohu jako ideální svačinku do školy, na trénink i na výlet. Novinka je ošetřena UHT a tak garantuje kvalitu, má téměř stejný obsah proteinů, vitamínů a minerálů jako čerstvé mléko, ale může být bezpečně uchovávána i mimo lednici.

Produkt v ČR aktuálně prodávají řetězce Billa, Penny, Kaufland a další obchody tradičního trhu.

O soutěži Potravinářské komory ČR

Potravinářská komora České republiky vyhlašuje každoročně soutěž „Cena Potravinářské komory ČR o nejlepší inovativní potravinářský výrobek“. Jejím smyslem je podpora českých potravin a jejich výrobců a především vyzvednutí českých inovativních potravinářských výrobků. Zároveň má inspirovat ostatní potravinářské společnosti k inovativnímu přístupu k práci. V rámci této soutěže se vyhlašuje také kategorie Reformulace roku. Informace o soutěži lze nalézt na stránkách www.soutez.foodnet.cz.

 

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!



ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist