Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Plzeňský Prazdroj otevře návštěvníkům vodárenskou věž a bednárnu

13. červen 2023  České nápoje   komentáře (0)  516 x

Pivovar Plzeňský Prazdroj se letos opět stane součástí festivalu Industry Open. Pro návštěvníky je ve vybraných termínech od 3. 7. do 21. 8. připraven speciální, jindy nedostupný zážitek: speciální prohlídka bednárny a ikonické vodárenské věže, která je nedílnou součástí plzeňského panoramatu. K vidění bude také výstava dokumentující historii vodárenské věže.

Plzeňský Prazdroj otevře návštěvníkům vodárenskou věž a bednárnuPlzeňský Prazdroj otevře návštěvníkům vodárenskou věž a bednárnu

Plzeňský Prazdroj je jedním z posledních míst v Evropě, kde se zachovává tradiční bednářské řemeslo. Prazdrojští bednáři vyrábějí sudy původním náročným postupem, který není zaznamenán v žádné učebnici! Objevit tajemství tohoto krásného řemesla a prohlédnout si bednáři zhotovené korbely, hodiny či soudky můžete během speciální prohlídky.

Vodárenská věž je součástí souboru budov Spalkova projektu, který ve své době přinesl nevídaná technická řešení a který se již před více než 115 lety zabýval dnes tolik aktuálním tématem energetické soběstačnosti. Počátkem 20. století začal vzhledem k rostoucí výrobě Měšťanský pivovar (předchůdce Plzeňského Prazdroje) při rozšiřování provozů narážet na potíže se zásobováním vodou a energií. S přelomovým projektem, který závodu zajistil v tomto ohledu naprostou soběstačnost, přišel tehdejší technický ředitel závodu Ing. František Spalek. Jeho součástí byla elektrocentrála (dnes sídlo experimentálního pivovaru Proud), vodárna na čerpání pitné varní vody – Roudenské vrty, vodárna na čerpání říční užitkové vody, odželezovací stanice, a právě vodárenská věž.

Vstupenky na prohlídky vodárenské věže a bednárny doporučujeme zakoupit online na https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/industry-open-prohlidka-bednarny-a-vodarenske-veze/

Více informací o Industry Open 2023 najdete na oficiálních stránkách festivalu https://industryopen.cz/

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist