Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Čerstvý tuňák z Ománu

8. březen 2021  České nápoje   komentáře (0)  470 x

Dnes se odstartoval import čerstvého tuňáka ze Sultanátu Omán do České republiky díky koordinaci Česko-ománského výboru zahraniční sekce Hospodářské komory České republiky.

Čerstvý tuňák z OmánuČerstvý tuňák z Ománu

Společnost SCM Czech - business food solutions se stala přímým českým dovozcem tuňáka žlutoploutvého z exotického Ománu. Ryba se dováží z téměř panenského Ománského moře v Indickém oceánu z oblasti Al Dhakliesh. Exportérem je společnost ománská Five Oceans Co LLC, která dbá na nejvyšší kvalitu svých produktů a jejich transportu, který je zajištěn cargem Oman Air z mezinárodního letiště v Maskatu.

Tuňák je v nejlepší kvalitě, pouze chlazený, určený pro české šéfkuchaře a milovníky gastronomie. Je dovážen ve všech druzích jako sashimi chunk, A loin i B grade loin. Ryby jsou distruovány do sítě HORECA kam patří SUSHI TIME, KOBE, SUHI DELIVERY, HANABI a další. Koupit si je můžete v obchodní síti MAKRO METRO, Globus a na novém e-shopu www.dejsirybu.cz. Ochutnat je pak budete moci na Trzích na Kulaáku.

"Šéfkuchaři mi vždy říkali, že skvělé jídlo mohou vytvořit jen z výborných produktů. Gastronomie je umění spojené s emocemi. Nový čerstvý tuňák z Ománu na vašem talíři je zážitek a výsledek naší mnohaleté kulturně-ekonomické diplomacie. Covid nás nezastaví. Dobrou chu!," říká výtvarník Pavel Šastný, zakladatel Česko-ománského výboru HKČR, který se kdysi do vzdáleného Ománu dostal díky návrhu designu nemocničních lůžek pro Linet. Je tvůrcem loga OF, loga českého pavilonu na Expo v Dubaji a k rybám má velmi blízko. S Halinou Pawlowskou pracoval na tváři televizního talk-show Banánové rybičky.

A protože miluje gastronomii, tak založil v roce 1997 český Michelin - průvodce českými restauracemi Gurmán, založil Farmářské trhy na Kulaáku a Festival ambasád Food & Culture. Dnes mapuje umění z období Covidu ve světě a putuje s mezinárodní výstavou Helpful Art in Covid.

"Importujeme ryby i mořské plody z celého světa a občas objevíme něco unikátního. Žlutoploutvý tuňák z Ománu má jedinečnou kvalitu a proto jsme ho začali pravidelně vozit do České republiky. Je první vlašovkou, která k nám z této části Orientu přiletěla díky Oman Air. Bylo to náročné, připravovali jsme to přes rok jen na dálku. Naposledy jsme byli v Ománu těsně před začátkem první vlny Covidu. Ale od března u nich začíná sezóna humrů, tak se těšíme," dodává Jaroslav Nietsch, manažér Horeca týmu ze společnosti SCM Czech - business food solutions, která je dceřinná společnost AmRest a zajišuje podporu klientů v gastronomii na trzích ve 30 zemích.

Zakladatelé ománské společnosti Five Oceans Co LLC jsou jedním z průkopníků exportu čerstvých ryb a v roce 2010 založili v Ománu první závod na zpracování ryb. Nachází se v oblasti Al Dhakliesh, asi 30 km od průmyslové oblasti Rusayl v Maskatu. Transport do České republiky je zajištěn cargem Oman Air z mezinárodního letiště v Maskatu, a díky rychlosti dopravy je tak zajištěna skvělá kvalita ryby s "čerstvostí oceánu". Rybám z různých rybářských plavidel je přidělen zvláštní kód, aby se usnadnila vysledovatelnost každého produktu.

Ománský sultanát má dlouhou námořní historii jako obchodní země mezi východní Afrikou, indickým subkontinentem a státy Arabského zálivu. Ománské pobřeží o délce 3 165 kilometrů umožňuje ománským rybářům přístup jak k Ománskému moři, tak k Arabskému moři a k široké škále druhů žijících při dně i pelagických ryb. Omán rozvíjí pelagický rybolov v Indickém oceánu s využitím nejnovějších ekologicky citlivých rybolovných technologií s nejmodernějšími rybářskými plavidly a zpracovatelskými zařízením. Omán je jediným čistým vývozcem produktů z ryb v GCC.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist