Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Již tento víkend zavítejte na Karlovský gastrofestival

28. září 2016  České nápoje   komentáře (0)  1316 x

První dva říjnové dny si můžete ve Velkých Karlovicích vychutnat jedinečný svátek labužníků a milovníků (nejen) valašské kuchyně a regionálních produktů.

Guláš u DorňákůGuláš u Dorňáků

Dopřejete si ochutnávky rozmanitých specialit v hospůdkách, restauracích a penzionech na celkem třinácti místech kouzelného karlovického údolí Léskové, na nichž se představí místní kuchaři i jejich hosté z regionu, ale také pestrý doprovodný program, který potěší celou rodinu.

Jednotlivé gastro zastávky si můžete díky malým vzdálenostem snadno obejít pěšky a užít si tak navíc celý den na čerstvém vzduchu. Nebo se můžete popovézt turistickým vláčkem, koňským povozem či historickým autobusem. Právě tímto umístění do přírody je Karlovský gastrofestival mezi jinými akcemi v České republice i na Slovensku jedinečný.

A navíc - vstup na Karlovský gastrofestival je tradičně zdarma!!

Na gastrofestivalu se za jídlo a pití platí jednotným platidlem Valašský gastroš, které si můžete směnit na každé gastro zastávce. Vybrané směnárny přijímají i eura, což je dobrá zpráva pro návštěvníky zejména ze Slovenska.

Zde jsou tipy, co vše si můžete ve Velkých Karlovicích užít:

Gastro tour: ochutnávky po celém údolí

Kuchaři pro vás chystají to nejlepší, aby potěšili vaše chuťové pohárky. V nabídce místních podniků budou tradiční valašské speciality jako kyselice, frgály, šulánky, trnková omáčka, pokrmy ze zvěřiny, grilované ryby či zabíjačka, ale i spousta dalších laskomin a zajímavostí. Těšit se můžete i na novinku v podobě street food koutku s francouzskými, brazilskými, šnečími či hmyzími specialitami.

Mezinárodní farmářský trh: sedm desítek stánků

Na Karlovském gastrofestivalu se dá nejen ochutnávat, ale také leccos nakoupit s sebou domů a to na populárním farmářském trhu.

Ten se rok od roku rozrůstá, letos tu najdete již sedm desítek stánků pečlivě vybraných a prověřených prodejců z České republiky, Slovenska i Maďarska. V sortimentu nechybí frgály a další pekařské výrobky, perníčky, trdelníky, domácí těstoviny, čokolády, různé druhy sýrů, masa a uzenin včetně bio, paštiky, ghí, sirupy, bylinná vína a čaje, jablečný ocet, koření, sterilovaná zelenina, vegetariánské a raw dobroty, burčák, vína a spousta dalšího, k tomu i různé zajímavosti. Už jste třeba někdy ochutnali kozí zmrzlinu?

Soutěže o nejlepší frgál a klobásu

Zpestřením gastrofestivalového programu jsou tradiční soutěže, do kterých se můžete přímo zapojit a poměřit síly s ostatními kuchaři, nebo ochutnávat soutěžní vzorky. V sobotu se koná soutěž o nejlepší klobásu, v neděli nesmírně populární soutěž o nejlepší frgál, jediná v České republice.

Valašský frgál je tradiční koláč, který se od roku 2013 těší ochraně EU a nesmí se pod tímto názvem vyrábět nikde jinde na světě, než právě na Valašsku. Musí mít 30 cm v průměru, 600 gramů a být naplněn pouze jednodruhovou náplní. Nejčastější a nejoblíbenější je tvarohová, maková, hrušková a povidlová. Každý rok porotci hodnotí desítky frgálů, loni jich bylo již na sedmdesát.

Frgálová manufaktura a kuchařská show s novým Michelinem

Když už je řeč o frgálech, můžete si tyto koláče na gastrofestivalu nejen koupit či ochutnat, ale také se naučit jejich výrobu. Pro tento případ tu bude připravena frgálová manufaktura, kde si mohou dospělí i děti zkusit pod vedením pekařek Resortu Valachy vyrobit vlastní koláč – od přípravy těsta až po zdobení a upečení.

Novým kuchařským dovednostem se přiučíte při kuchařských show. Představí se při nich mimo jiné nový český držitel prestižní michelinské hvězdy Radek Kašpárek, který bude vařit před zraky veřejnosti v neděli 2. října mezi 14. a 16. hodinou.

Karlovský gastrofestival je akcí pro celou rodinu díky bohatému doprovodnému programu. Připraveny jsou i barmanské večery, posezení s muzikami nebo atrakce pro děti. Za zvýhodněnou cenu bude otevřen dětský zábavní park Razulák. A milovníci relaxace se mohou zastavit na sobotní Saunovou noc ve Wellness Horal.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist