Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Základem pro dobrý chléb jsou kvalitní suroviny

9. prosinec 2022  České nápoje   komentáře (0)  299 x

Pokud nějaká potravina nechybí v žádné české domácnosti, určitě se jedná o pečivo. Obzvlášť pak chléb se těší velké popularitě napříč generacemi. Ale není chleba jako chleba.

Základem pro dobrý chléb jsou kvalitní surovinyZákladem pro dobrý chléb jsou kvalitní suroviny

Dobrý chléb je skvělá potravina sám o sobě. Poslouží výborně jako svačina i studená večeře, a jde-li o kvalitní produkt, dodá tělu potřebné živiny a zasytí. Ale ne každý chleba je opravdu hodnotnou složkou naší stravy. Platí, že „v jednoduchosti je krása“, a proto se kvalitní chléb skládá ze základních ingrediencí. Jeho výroba však je kvůli dlouhým procesům zrání nebo kynutí docela věda.

V obchodech se setkáte s nejrůznějšími druhy chleba. Někdy může být složité se v nabídce zorientovat, velkou roli při výběru by však mělo hrát složení. Pokud je seznam použitých surovin podezřele dlouhý a plný položek, u nichž ani nevíte, co jsou zač, koupi takového výrobku byste měli zvážit. (Ale pozor, například ne všechna „éčka“ jsou špatná.) Jestli chcete, aby byl chléb opravdu plnohodnotnou a přínosnou složkou vaší stravy, je dobré podle toho volit i jeho druh.

„Chleby z ,obyčejné bílé mouky patří k nejoblíbenějším a není důvod z nich dělat strašáka i přesto, že nepatří k nejvýživnějším. Pokud se vám však jedná o výživové hodnoty, možná by bylo lepší sáhnout aspoň občas po jiném bochníku. Velké oblibě se v poslední době těší chleby, které mají podíl žitné mouky,“ říká Ing. Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR, a dodává: „Takový chléb je mnohem výživnější, díky vláknině zasytí na delší čas a celkově dodá našemu tělu i další minerály a vitaminy. Obdobný efekt má také celozrnné pečivo.“

K výrobě základního chleba není potřeba žádných výjimečných ingrediencí. Stačí chlebový kvas, ke kterému se po vyzrání přidá mouka, voda a sůl. Z této směsi je pak vymíseno těsto a upečen chléb. Specifické aroma a textura chleba jsou zaručeny produkty metabolismu chlebového kvasu, který se neustále pomnožuje, čímž dochází k růstu specifické mikroflóry sestávající z laktobakterií a kvasinek žijících v symbióze. Jedná se tedy o běh na dlouhou trať, na jejímž konci ale stojí kvalitní a plnohodnotný chléb s křupavou kůrkou a přínosnými výživovými hodnotami.

Svaz pekařů a cukrářů v České republice, z. s. (SPaC ČR), je potravinářské profesní sdružení, které hájí zájmy firem podnikajících v pekařském a cukrářském oboru a podporuje jejich činnost. V současné době sdružuje 130 členů – pekáren a cukráren, dodavatelů strojního zařízení, surovin, služeb a potravinářských škol. Více informací na www.svazpekaru.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist