Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Anniversary Edition oslaví 20 let Viña Tarapacá v České republice

19. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  994 x

Chilská značka Tarapaca oslaví 21. 9. dvacáté výročí působení na českém trhu. Na slavnostním večeru v restauraci Bastion v Praze u této příležitosti uvede limitovanou edici řady Anniversary Edition, která vyzdvihuje vyzdvihující vynikající vlastnosti, jakost a historii těchto jedinečných vín, která jsou na trhu od roku 1997. Za tu dobu si vydobyla pozici číslo jedna na českém a slovenském trhu v kategorii prémiových vín a tento trh je pro ni nejdůležitější v Evropě.

Anniversary Edition oslaví 20 let Viña Tarapacá v České republiceAnniversary Edition oslaví 20 let Viña Tarapacá v České republice

Exkluzívní víno Anniversary Edition od Viña Tarapacá bylo vytvořeno tak, aby zachytilo 20 let tohoto vinařského závodu spolu s jeho importérem Vinícola v České republice.

Limitovaná série Gran Reserva Tarapacá se vyrábí z nejvybranějších hroznů z pozemků Rosario Estate: „Natural Clos údolí Maipo Valley,“ které patří k nejlepším údolím pro výrobu červeného vína v Chile.

Anniversary Edition je Cabernet Sauvignon ročník 2015 s intenzívní, rubínově červenou barvou. Vyznačuje se působivým ovocným aroma připomínajícím ostružiny, černý rybíz a čokoládu propletené bylinnými tóny jako kopr, bobkový list a levandule. Je to zemité, vyvážené víno s dlouhou dochutí.

„Díky podhorskému typu půdy na jedné z vinic Maipo Valley jde o víno strukturované, oblé a prostředního těla na patře s lahodnými, vyzrálými tříslovinami díky hornině. Tento Cabernet vyjadřuje charakteristiky vynikající půdy sopečného původu“, vysvětluje vinař z Viña Tarapacá Sebastián Ruiz. Tento mezinárodně uznávaný odborník přijede osobně do Prahy, aby uvedl toto víno na český a slovenský trh.

Gran Reserva Tarapacá je jednou z nejdůležitějších značek Viña Tarapacá se zastoupením na více než 50 trzích. Společnost se může pochlubit první mini hydroelektrárnou mezi chilskými výrobci vína. Navíc jde o jednu z prvních značek chilského vína vyváženou do České republiky. Na tento trh se dostávají nejvýjimečnější a nejvýznačnější červená vína z portfolia.

Anniversary Edition bude dostupná, dokud omezené zásoby postačí.

Další informace najdete na www.tarapaca.cl nebo sociálních médiích firmy, Facebook: ViñaTarapacá nebo Instagram @Viñatarapacachile.

Hlavní fakta:

•           Viña Tarapacá uvádí na trh nové víno Gran Reserva Tarapacá Anniversary Edition Cabernet Sauvignon 2015 k oslavě 20 let v České republice.

•           Značka vyzdvihuje svou zkušenost na trhu od roku 1997 i své mistrovství a kvalitu svých neobyčejných vín.

•           Gran Reserva Tarapacá, chilská značka číslo 1 v kategorii prémiových vín v České republice a na Slovensku, byla zvolena pro limitovanou sérii na počest tohoto významného mezníku.

•           Elegantní, tradiční a jedinečné víno, které v úplnosti vyjadřuje typičnost odrůdy Cabernet Sauvignon z údolí Maipo Valley, jednoho z nejprestižnějších údolí k pěstování červených odrůd v Chile.

•           Vytvořil vinař Sebastián Ruiz.

•           V České republice bude k dostání od září / srpna.

Současné postavení značky na českém trhu:

-          Chilská vína představují 4 procenta celého trhu lahvovaných vín v České republice

-          Značka TARAPACA je v českém maloobchodě značně rozšířená a má zde podíl přes 50 procent v kategorii chilských vín

-          V kategorii prémiových vín (s maloobchodní cenou přes 300,- CZK) je podíl značky na trhu přes 85 % v rámci kategorie chilských vín

-          Prodej (jak z hlediska množství, tak ceny) byl v uplynulých 5 letech trvale na vzestupu, letošní nárůst tvoří 25 % v porovnání s uplynulým rokem

-          TARAPACA je druhá nejznámější dovozová značka vína (po J. P. Chenet) s podpořeným povědomím o značce 48 % (založeno na výzkumu, který provedla společnost TNS AISA v 12/2016)

Historie Vinicola: (TARAPACA v ČR):

V roce 1997 byla Vinicola založena a byl dovozen první kontejner z Chile – TARAPACA.

V roce 1998 začala Vinicola exportovat značku TARAPACA na slovenský trh.

V roce 1999 byla zahájena distribuce u prvního retailového řetězce – TESCO ČR.

V roce 2000 získalo víno TARAPACA Cabernet Sauvignon (ročník 1998) titul „Champion“ nejprestižnější výstavy a soutěže vín v ČR – Valtické vinné trhy, jako historicky první zahraniční víno, které toto ocenění na této soutěži získalo.

V roce 2001 začala spolupráce s řetězcem Ahold, tohoto roku byl poprvé překročen prodej 100.000 lahví za rok.

V roce 2005 již byla značka TARAPACA distribuována téměř ve všech maloobchodních řetězcích v ČR (např. Ahold, Billa, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market, Tesco, Spar), tohoto roku dosáhl prodej 500.000 lahví.

V roce 2007 byla v prodeji překročena hranice 750.000 lahví.

V roce 2013 bylo dosaženo prodeje přes 1 mil. lahví.

V roce 2015 pak byl překročen mezník 1,5 mil. prodaných lahví za rok.

V roce 2016 byla dále rozšířena distribuce do Maďarska a Polska díky zahájení spolupráce se společností TESCO Central Europe.

V rámci prémiového segmentu se daří stále více prosazovat nejvyšší kvalitativní řadu značky TARAPACA – Gran Reserva. Zatímco v roce 2013 se podařilo na českém trhu prodat cca 30 tis. lahví řady Gran Reserva, v roce 2016 to bylo již 64 tis. lahví Gran Reserva. Na základě průzkumu, provedeného v roce 2016, patří TARAPACA mezi nejznámější zahraniční značky vín v ČR.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist