Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Bohemia Sekt vítězem v soutěži TOP vinařský cíl

18. říjen 2022  České nápoje   komentáře (0)  407 x

Vítězem prestižní ankety TOP Vinařský cíl, která v České republice mapuje ta nejlepší místa pro milovníky vín, se už podruhé stalo BOHEMIA SEKT Návštěvnické Centrum ve Starém Plzenci. K atraktivitě cíle přispěla nová speciální Manufaktura, díky níž návštěvníci mohou ochutnat čerstvě odkalený sekt.

Turistický průvodce TOP vinařský cíl, pořádaným Vinařským institutem, se zaměřuje na místa, která nabízejí kombinaci vína a zážitků. Návštěvníci mohou na prohlídce vidět, kolik práce stojí za výrobou jedné lahve „Bohemky“, zjistí, jaký je rozdíl mezi tradiční a charmatovou metodou, a uvidí největší tank na cuvée o objemu více než 1 milion lahví. Zážitek z prohlídky podtrhuje degustace šumivých vín v několika variantách," popisuje Ondřej Beránek, ředitel společnosti BOHEMIA SEKT, která získala titul už v roce 2016.

Letos BOHEMIA SEKT navíc slaví kulaté výročí 80 let od zahájení výroby sektů ve Starém Plzenci. Jedním z hlavních dárků k výročí je speciální „Bohemia Sekt Manufaktura“ sloužící k odkalení sektu přímo před zraky návštěvníků, kteří mohou čerstvě odkalený sekt i ochutnat, případně si také láhev koupit. Na sklonku léta se tak Starý Plzenec stal jediným místem v Česku, kde lze běžně ochutnat čerstvě odkalený prémiový sekt.

Do zájmu o prohlídky se podle výrobce promítá i trend šumivých vín, který v Česku panuje v posledních letech. „O exkurze je velký zájem překračující naše kapacity. Když pomineme covidovou uzávěru, ročně nás navštíví 10 tisíc lidí. Prohlídková trasa vede přímo výrobními prostory, tak aby měli návštěvníci co nejautentičtější zážitek, ale právě z tohoto důvodu jsme nuceni částečně počet návštěvníků omezovat,“ dodává Ondřej Beránek. O pronájem návštěvnického centra mají zájem také firmy, které jej využívají pro školení a teambuildingy.

Jednotlivé vinařské cíle nominuje do bedekru TOP vinařský cíl na základě své osobní zkušenosti skupina garantů, ve které jsou architekti, sommeliéři a další vinařští odborníci. Mezi TOP vinařskými cíli pak vybírají ty nejlepší přímo jejich návštěvníci.

„V bedekru mapujeme zajímavé vinařské cíle nejen v tradičních moravských oblastech, ale také ve vinařské oblasti Čechy a ve městech po celé republice. Ostatně letošní vítěz je důkazem toho, že zajímavý cíl snoubící víno se zážitkem můžeme najít i zcela mimo vinařské oblasti. BOHEMIA SEKT Návštěvnické Centrum ročně přivítá 10 tisíc návštěvníků, kteří obdivují například interaktivní expozici nově doplněnou o ruční odkalovací linku,“ uvedl ředitel Vinařského Institutu Petr Psotka, který soutěž  pořádá.

Hlasování probíhalo v hlavní turistické sezoně od 1. června do 30. září, celkem se jej zúčastnilo přes 20 200 hlasujících.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist