Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Bude budoucnost vinařství patřit Číně?

29. duben 2019  České nápoje   komentáře (0)  876 x

První dubnovou neděli se otevřelo italské výstaviště Veronafiere odborné veřejnosti i laickým milovníkům vína a destilátů. Během čtyř dnů se ve Veroně představilo 125 000 návštěvníků na 4 600 vystavovatelů z celého světa, mezi nimiž nechyběli ani producenti z Číny. Právě pro asijský trh chystá Veronafiere novinku v podobě platformy propojující tradiční vinařské regiony s východem.

Bude budoucnost vinařství patřit Číně?Bude budoucnost vinařství patřit Číně?

Před samotným zahájením festivalu proběhla slavnostní recepce Gala, kde byly uděleny 30. mezinárodní ceny Vintialy. Hned dvě ocenění putovala do Asie. Získali je významní znalci vína z Číny, Leon Liang a Te-mej Li. První jmenovaný je zakladatelem inovativní vinařské školy v Číně a Te-mej Li jako první dopomohl tamějšímu vínu získat mezinárodní ocenění.

Čelem k Asii se sklenkou v ruce

Uznání předních asijských znalců vína je důkazem, že Čína je na vzestupu ve všech oblastech, víno nevyjímaje. Apetit východu po kvalitních vínech poslední desetiletí raketově roste. Jeho hodnota je neuvěřitelných 6,4 miliardy eur a významně se přibližuje tomu západnímu. USA v součtu s Kanadou převyšují Asii „jen“ o půl miliardy eur. To se projevuje i na účasti asijských zástupců na veletrhu. Z Číny jich oproti loňskému roku přijelo o 3 % více a ze země vycházejícího slunce dokonce o 11 %.

Nový projekt na propagaci vína v Číně

I to je jeden z důvodů, proč Veronafiere začíná pracovat na platformě propagující víno na nejlidnatějším kontinentu světa. Projekt „Wine to Asia“ bude spuštěn cca za rok a z centra asijského dovozu vína – města Šen-čen bude organizovat prezentaci 400 představitelů vinařství z celého světa.

Fakta o Vinitaly a česká účast

Během 4 dní na ploše 100 tisíc m2 prošlo neuvěřitelných 125 tisíc návštěvníků ze 145 zemí. Co do počtu vystavovatelů se jedná o největší ročník v historii vinařské výstavy. Své produkty představilo na 4 600 vystavovatelů ze 35 zemí, tedy o 130 více než loni. Vinitaly se zúčastnilo na 33 tisíc akreditovaných mezinárodních odběratelů a nákupčích. Podporu pro návštěvníky zajistila aplikace i online katalog, který byl přeložen do 9 jazyků. Aktuálně čítá 4 500 firem, 18 000 vín a další přibývají.

Z České republiky se veletrhu zúčastnili dva zástupci. Společnost Detesk, která se zaměřuje na výrobu dekoračního a technického skla a firma Fruko-Schultz vyrábějící lihoviny, která se blýskla v sekci věnované destilátům.

Návštěvníci se mohli taktéž podívat na novinky ze světa gastronomie v rámci festivalu Enolitech. Další specialita Itálie – panenský olivový olej, byla ústředním tématem veletrhu Sol & Agrifood.

Verona a tři další města hostili doprovodný program

Kulturní program v centru Verony spojený s dobrým vínem přitáhl na 80 tisíc fanoušků. Letos se k programu připojila také tři vinařská města z blízkého okolí – Bardolino, Valeggio sul Mincio a Soave. V kulisách města Romea a Julie se návštěvníci mohli kochat videomappingem s 3D efekty, výstavami a koncerty. Celkem tři zóny byly doplněny o pop up události jako skupinové cvičení jógy a pilates v symbióze s vínem či přednášku o gastronomii v dílech slavného Shakespeara.

Další ročník výstavy vína a destilátů Vinitaly otevře své brány 19.-22. dubna 2020.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist