Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Česká vína úspěšná v Jihoafrické republice

10. říjen 2019  České nápoje   komentáře (0)  135 x

O prvním říjnovém víkendu vyvrcholil slavnostním vyhlášením výsledků 24. ročník největší africké soutěže vín - Michelangelo International Wine and Spirits Awards 2019 v Jihoafrické republice poblíž Kapského města. V konkurenci více než 2 000 vín z celého světa porotci ocenili moravské a české vinaře 1 platinovou medailí, 2 velkými zlatými, 6 zlatými a 9 stříbrnými medailemi.

Česká vína úspěšná v Jihoafrické republiceČeská vína úspěšná v Jihoafrické republice

Velvyslanec České republiky v Jihoafrické republice JUDr. Michal Král převzal za naše vinaře hned tři významná ocenění: Znovín Znojmo a.s. získal Trofej Kühne & Nagel za nejvýše hodnocenou sérii zahraničního producenta ve složení Velká zlatá medaile za Sauvignon 2018 VOC Znojmo, Zlatá medaile za Tramín červený 2017 výběr z bobulí, Stříbrná medaile za Rulandské šedé 2017 pozdní sběr a Stříbrná medaile za Neuburské 2018 výběr z hroznů. Nové vinařství a.s. z Drnholce získalo za Cépage Ryzlink vlašský 2017 výběr z cibéb Trofej Kühne & Nagel za nejvýše hodnocené zahraniční víno a za stejné víno i jednu ze 14 letos udělených platinových medailí.

„Od pondělí do soboty se hodnotila a v komisích diskutovala neskutečně ucelená kvalita soutěžních vzorků. O to cennější je úspěch vín z České republiky. Rozdíly v hodnocení byly minimální, opravdu jen nuance ve vysoké kvalitě v dlouhotrvajících diskuzích,“ okomentoval průběh hodnocení Miroslav Majer, majitel společnosti Davinus, který letos zastupoval Českou republiku v mezinárodní porotě soutěže. K hodnocení bylo pozváno třicet hodnotitelů z dvaadvaceti zemí a sedmi kontinentů.

Účast českých i slovenských vín na letošním ročníku soutěže zaštiťovala opět redakce časopisu SOMMELIER ve spolupráci se společností Davinus a za finančního přispění Vinařského fondu. Michelangelo Wine Awards byla založena v roce 1997 jako jediná mezinárodní vinařská soutěž v jižní Africe. Soutěž každoročně obdrží okolo 2 000 vzorků vín, které jsou hodnoceny 100 bodovým systémem OIV.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist