Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Čeští a moravští vinaři získali vloni více než 900 medailí

4. leden 2019  České nápoje   komentáře (0)  264 x

Rok 2018 se stal historicky nejúspěšnějším medailovým rokem a opět potvrdil neustále rostoucí kvalitu moravských a českých vín. Z mezinárodních soutěží si naši vinaři odvezli celkem 909 medailí, což je o neuvěřitelných 181 více než v loňském, rovněž rekordním, roce. Účast na zahraničních soutěžích dlouhodobě finančně podporuje Vinařský fond, a tak je o moravských a českých vínech ve světě slyšet. Organizačně moravskou a českou účast na mezinárodních soutěžích zajišťuje Národní vinařské centrum se sídlem ve Valticích.

Čeští a moravští vinaři získali vloni více než 900 medailíČeští a moravští vinaři získali vloni více než 900 medailí

Mezi oceněními se objevily nejen zlaté, stříbrné a bronzové medaile, ale také úctyhodných šestnáct velkých zlatých a jedna platinová medaile. Medailové zisky pak korunovalo 5 titulů Šampiona, tedy ocenění pro vína mimořádné kvality, která ve svých kategoriích nenašla konkurenta.

Pod přísným patronátem OIV, Mezinárodní organizace pro révu a víno, jsou pořádány nejprestižnější soutěže světa. Zejména na tyto vybrané mezinárodní soutěže vín, ale samozřejmě i na další prestižní mezinárodní soutěže, přispívá Vinařský fond našim vinařům především. Vedle příspěvku na startovné hradí také náklady na dopravu soutěžních vzorků po celém světě.

„V případě, že naši vinaři přivezou z takových soutěží medaile, znamená to jediné - jejich vína byla kvalitnější než tisíce a tisíce vín z vinařských velmocí a vyhlášených světových vinařství,“ komentoval mimořádně úspěšný rok 2018 Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu a dodal: „Nesmírně mě těší, že poslední roky už nemusíme ve světě tolik vysvětlovat, jaká jsou naše vína, ale že z úst největších vinařských odborníků sklízíme upřímné poklony.“

Největší úspěchy 2018:

Nejvíce medailí: Neuvěřitelný úspěch zaznamenala moravská a česká vína ve Vídni, ze soutěže AWC Vienna si odvezla neuvěřitelných 347 medailí.

Nejvíce Šampionů: Hned 4 Šampiony získali moravští a čeští vinaři získali na soutěži MUVINA Prešov, a to za Solaris, pozdní sběr 2017 – Vinařství Šilinek, Tramín červený, výběr z bobulí 2016 – ZD Sedlec u Mikulova, Merlot, pozdní sběr 2015 – Habánské sklepy s.r.o. a Bohemia Prestige brut 2016 – Bohemia sekt a.s. Titul Šampiona získalo také Vinařství Josef Valihrach z Krumvíře na soutěži Vino Ljubljana za Cabernet blanc 2018.

Nejcennější medaile: Úspěch sklidilo Vinařství Gotberg na další prestižní světové soutěži Decanter World Wine Awards v Londýně. Získalo zde platinovou medaili za Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2016.

Nejvíce velkých zlatých medailí: Skvěle se našim vínům vedlo na mezinárodní soutěži Great American International Wine Competiton, která se konala v New Yorku. Přivezli z ní celkem 5 velkých zlatých medailí pro Ryzlink rýnský, slámové víno 2015 a Frankovka, slámové víno 2015 z Vinných sklepů Lechovice, Veltlínské zelené pozdní sběr 2017 a za Pálava výběr z hroznů 2017 z Vinných sklepů Zapletal a Lahofer Rosé 2017 z Vinařství Lahofer. Úspěšná byla pro naše vinaře i soutěž San Francisco International Wine Competition, kde získali 3 velké zlaté medaile. Získalo je Vinařství Líbal za Pálavu 2017 výběr z hroznů, Vinné sklepy Lechovice za Ryzlink Rýnský 2015 slámové víno a Zámecké vinařství Třebívlice za Johann W Pinot Gris 2015 pozdní sběr. Moravská vína zaznamenala úspěch i na mezinárodní soutěži vín Terravino Izrael, ze které si odvezla 3 velké zlaté medaile, tedy nejvyšší možnou cenu, pro Vinné sklepy Lechovice za Tramín červený výběr z bobulí 2017, pro společnost Vinofol za víno Kerner Pavlov Exclusive výběr z hroznů 2017 a pro Vinařství Štěpán Maňák za Merlot ledové víno 2017.

Další velké úspěchy: Na San Francisco International Wine Competition ovládla Pálava 2017 výběr z hroznů z vinařství Marka Líbala kategorii Best Late Harvest, což v Americe znamená nejlepší sladké víno. Na soutěži Concours des Grands Vins Blancs du Monde získal Miloš Michlovský za své Rulandské bílé pozdní sběr 2015 Grand Prix de Jury, tedy Velkou cenu poroty.

Pověst moravských a českých vín tak zdaleka nesahá jen k hranicím České republiky, ale rok roku získává na větší mezinárodní popularitě. Naši vinaři a jejich vína se tak směle mohou řadit mezi světovou vinařskou špičku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Kde se diskutuje?

5.8.2018 15:20
Chody: Permanent Beer Fest

26.2.2018 15:30
Chody: Zlatý Bažant Nealko už se nebude vařit

24.12.2017 09:27
Cibulka: Bohemia Sekt

17.12.2017 08:28
Schovánková: Bohemia Sekt

27.11.2017 10:27
Cibulka: Bohemia Sekt

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist