Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Championem vín Grand Prix Austerlitz 2016 se stal Cabernet Sauvignon od Šlechtitelské stanice vinařské, Velké Pavlovice

14. září 2016  České nápoje   komentáře (0)  1267 x

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz /13. ročník/ se v mnohém liší od všech vinařských výstav v ČR /pořadatelem je Moravská banka vín Brno/. Je to hlavně dvoukolové bodování, kdy do druhého hodnocení se dostávají všechna vína, která získají 80 a více bodu. Druhé kolo hodnocení je přímo v den pořádání výstavy v Brně na Biskupském dvoře, což bylo 20. srpna 2016. Ale ani po tomto datumu se výsledky nezveřejňují a čeká se na druhou presentaci, která byla 10. září 2016 v Pražské tržnici v Praze.

Grand Prix Austerlitz 2016Grand Prix Austerlitz 2016

Tento postup jsme zvolili proto, že se nám na všech ostaních akcích nezamlouval tzv.“hon na championy“, kdy se oceněná vína vypila během chvilky a na ostatní vzorky se mnohdy ani nedostalo. Náš způsob zajišťuje, že návštěvníci si udělají vlastní degustační postup a chutnají jak zemská vína, tak i přívlastková, což vinařům zajišťu větší šanci, že se jejich víno dostane ke konzumentům.

V letošním roce se zúčastnilo 46 vinařů a dodalo 200 vzorků. Z prvního kola postoupilo cca 160 vzorků. Vína jsou rozdělena do 8. kategorií a v každé kategorii je udělováno pouze 12 medailí /4x zlatá, 4x stříbrná a 4x bronzová/ což pro oceněná vinařství je opět prestižní záležitost, jelikož není z výstavy například 100 a více medailí.

Championem letošního 13. ročníku se stalo víno Cabernet Sauvignon ročník 2015, pozdní sběr v barrique od Šlechtitelské stanice vinařské, Velké Pavlovice.

Championem návštěvníků, které vybírají hosté výstavy, se stalo víno Sauvignon VOC 2015 z vinařství Waldberg Vrbovec, s.r.o.

Další výsledky podle kategorii jsou v přiložené tabulce.

Součástí výstavy vín je také doprovodný program, který zajišťují Napoleonsští vojáci, cimbálová muzika, sabráge sektů a další učinkujíci tak, aby si návštěvníci pochutnali jak na vínu, tak i na programu.

U zrodu výstavy stál projekt Austerlitz 2005, který dnes zastupuje pan Miroslav Jandora s projektem AusterlitzPro a vojenskou stránku zajišťuje Jakub Samek.

Výstava má podporu Vinařského fondu ČR, záštitu ministra zemědělství ČR Ing.Mariana Jurečku, dále hejtmana Jihomoravského kraje JUDr.Michala Haška, starosty Prahy 7 Mgr. Jana Čižínského a odbornou záštitu Asociace sommeliérů ČR.

Celá akce přispívá jak kultuře vinařství tak i propagaci regionu Jihomoravského kraje v rámci ČR

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist