Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Championem vín Grand Prix Austerlitz 2016 se stal Cabernet Sauvignon od Šlechtitelské stanice vinařské, Velké Pavlovice

14. září 2016  České nápoje   komentáře (0)  1080 x

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz /13. ročník/ se v mnohém liší od všech vinařských výstav v ČR /pořadatelem je Moravská banka vín Brno/. Je to hlavně dvoukolové bodování, kdy do druhého hodnocení se dostávají všechna vína, která získají 80 a více bodu. Druhé kolo hodnocení je přímo v den pořádání výstavy v Brně na Biskupském dvoře, což bylo 20. srpna 2016. Ale ani po tomto datumu se výsledky nezveřejňují a čeká se na druhou presentaci, která byla 10. září 2016 v Pražské tržnici v Praze.

Grand Prix Austerlitz 2016Grand Prix Austerlitz 2016

Tento postup jsme zvolili proto, že se nám na všech ostaních akcích nezamlouval tzv.“hon na championy“, kdy se oceněná vína vypila během chvilky a na ostatní vzorky se mnohdy ani nedostalo. Náš způsob zajišťuje, že návštěvníci si udělají vlastní degustační postup a chutnají jak zemská vína, tak i přívlastková, což vinařům zajišťu větší šanci, že se jejich víno dostane ke konzumentům.

V letošním roce se zúčastnilo 46 vinařů a dodalo 200 vzorků. Z prvního kola postoupilo cca 160 vzorků. Vína jsou rozdělena do 8. kategorií a v každé kategorii je udělováno pouze 12 medailí /4x zlatá, 4x stříbrná a 4x bronzová/ což pro oceněná vinařství je opět prestižní záležitost, jelikož není z výstavy například 100 a více medailí.

Championem letošního 13. ročníku se stalo víno Cabernet Sauvignon ročník 2015, pozdní sběr v barrique od Šlechtitelské stanice vinařské, Velké Pavlovice.

Championem návštěvníků, které vybírají hosté výstavy, se stalo víno Sauvignon VOC 2015 z vinařství Waldberg Vrbovec, s.r.o.

Další výsledky podle kategorii jsou v přiložené tabulce.

Součástí výstavy vín je také doprovodný program, který zajišťují Napoleonsští vojáci, cimbálová muzika, sabráge sektů a další učinkujíci tak, aby si návštěvníci pochutnali jak na vínu, tak i na programu.

U zrodu výstavy stál projekt Austerlitz 2005, který dnes zastupuje pan Miroslav Jandora s projektem AusterlitzPro a vojenskou stránku zajišťuje Jakub Samek.

Výstava má podporu Vinařského fondu ČR, záštitu ministra zemědělství ČR Ing.Mariana Jurečku, dále hejtmana Jihomoravského kraje JUDr.Michala Haška, starosty Prahy 7 Mgr. Jana Čižínského a odbornou záštitu Asociace sommeliérů ČR.

Celá akce přispívá jak kultuře vinařství tak i propagaci regionu Jihomoravského kraje v rámci ČR

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist