Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Čtyřicet medailí na Mundus Vini

19. září 2023  České nápoje   komentáře (0)  177 x

Začátkem září se ve světě opět předvedla moravská a česká vína, když zabodovala na letní části soutěže MUNDUS VINI v Německu. Z 33. ročníku jedné z nejpřísněji hodnocených světových vinařských soutěží si naši vinaři odvážejí krásných 26 zlatých a 14 stříbrných medailí. Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond a organizačně zajistilo Národní vinařské centrum.

Čtyřicet medailí na Mundus ViniČtyřicet medailí na Mundus Vini

Nejúspěšnějším moravským vínařstvím se na soutěži stalo BV vinařství z moravských Ratíškovic, které se s 20 zlatými a 8 stříbrnými stalo letošním strůjcem naší prezentace v Německu. Jejich Chardonnay RESERVA 2018 bylo vyhlášeno nejlepším vínem z ČR a vinařství si celkově vysloužilo označení „Nejlepší producent ČR“.

„Oceněné Chardonnay je vyrobeno z hroznů vypěstovaných v našich 45 let starých vinicích v Ratíškovicích. Má žlutavou barvu, v jemné ovocné vůni vystupují žlutomasé broskve, doplněné tropickými tóny. Chuť je plná, harmonická, se svěží kyselinkou, dlouhá a komplexní, jelikož víno bylo školeno 12 měsíců na jemných kvasničných kalech ve velkém francouzském dubovém sudu. Je to elegantní velké víno vhodné ke zrání v láhvi,“ představuje nejlepší víno z ČR na soutěži Jiří Toman, enolog a sklepmistr BV vinařství. Toto Chardonnay navázalo na svůj předešlý úspěch, kdy v letošním roce získalo již jednu z hlavních cen na soutěži Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg ve Francii, kde bylo vyhlášeno nejlepším suchým vínem soutěže.

Zadařilo se také vinařstvím Habánské sklepy a Vinofol, se shodným ziskem 2 zlatých a jedné stříbrné medaile. Zlaté medaile si na soutěži připsala ještě vína z vinařství Vinice Hnanice a Víno Mikulov. Stříbrné pak navíc ještě Bohemia Sekt a Víno Masařík.

Na 140 vinařských mezinárodních odborníků se sjelo do německého Neustadt an der Weinstrasse, kde v rámci 33. ročníku soutěže MUNDUS VINI chutnalo a hodnotilo více než 4 tis. vín z 36 vinařských zemí světa. Oceněno bylo celkově 1 676 vín. Zlatou medaili v této celosvětové prestižní soutěži získá víno, které dosáhne minimálně 90 ze 100 bodů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist