Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Degustační zastávky jsou novinkou letošního Vinobusu

11. duben 2017  České nápoje   komentáře (0)  1247 x

Vinobus VOC Znojmo, jehož cílem je podpora vinařské turistky na Znojemsku a rozšíření nabídky služeb a zážitků pro návštěvníky regionu, svou letošní sezónu zahájí v sobotu 29. dubna. Sezóna s sebou přináší několik změn a novinek. Tou největší jsou vybrané zastávky s možností degustací vína, kdy cestujícím Vinobus takříkajíc neujede. Proškolení průvodci zůstávají devízou Vinobusu i letos.

Degustační zastávky jsou novinkou letošního VinobusuDegustační zastávky jsou novinkou letošního Vinobusu

Změny a novinky vycházejí ze zkušeností z první sezóny. „Vinobus se na trasu vydá třikrát denně. Jeho trasu jsme trochu upravili, nově je 13 zastávek, přičemž do Tasovic a Dobšic zajíždí jen večerní spoj,“ říká předseda spolku VOC Znojmo František Koudela. „Na oplátku jsme ale na vybraných zastávkách zavedli možnost degustace vín s tím, že Vinobus na této zastávce na 15 minut zastaví, cestující mohou vystoupit, zúčastnit se degustace, zase nastoupit zpět do Vinobusu a pokračovat v cestě. Tyto degustace nejsou zahrnuty v ceně jízdného a jsou placené,“ dodává Koudela. Možnost přerušit jízdu na jakékoliv zastávce a pokračovat v jízdě až dalším spojem zůstává i letos.

Ve Vinobusu kromě řidiče jezdí s cestujícími i proškolený průvodce, což je nespornou výhodou. Ten cestujícím nejen vypráví zajímavosti na jednotlivých zastávkách nebo o jedinečnosti znojemských vín, ale poradí, co je možné podniknout dál.

Naši průvodci si zpracovávají seznam různých akcí, které se na jednotlivých místech konají, aby mohli cestující nalákat například na aktuálně otevřené sklepy nebo kulturní akce v obcích. Poradí ale také například s tím, odkud je krásný cyklovýlet na Šobes nebo odkud vyrazit na procházku do Národního parku Podyjí,“ vyjmenovává František Koudela, předseda VOC Znojmo. „Vinobus nemá být jen obyčejným autobusem, ale má být opravdovým turistickým průvodcem po vinařském Znojemsku. Je to vlastně takové informační centrum na kolech,“ dodává s úsměvem Koudela.

Je na cestujícím, zda zvolí celou trasu Vinobusu, nebo jen jeho část. Cyklisté jsou vítáni! Detailní jízdní řád, mapu zastávek, cenu jízdného i veškeré další informace jsou k nalezení na www.vinobus.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist